Fintek

Sumsub, Mastercard Engage Programına Katılıyor

Avatar
  • 5 Haziran 2024
  • Okuma süresi: 3 dakika
Sumsub, Mastercard Engage Programına Katılıyor

Küresel doğrulama platformu Sumsub, Mastercard Engage Partner Programı’na katıldı.

Küresel doğrulama platformu Sumsub, yakın zamanda Mastercard Engage Partner Programı’na Dijital Öncelikli çözümler odaklı teknolojik ortak olarak katıldı. Bu ortaklık, güvenliği artırmayı ve müşteri kabul süreçlerini kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Bu iş birliği kapsamında, Sumsub, müşterilere güvenli kabul ve sürekli uyum sağlamak için doğrulama ve dolandırıcılıkla mücadele çözümlerini sunacak. Bu çözümler, müşteri kabul sürecini hızlandırmayı, dolandırıcılık risklerini azaltmayı ve kullanıcılar arasında güven inşa etmeyi hedefliyor, böylece dijital deneyimi geliştiriyor.

Gelişmiş Onboarding Çözümleri Sunuyor

Engage Programı aracılığıyla, Sumsub gibi ortaklar, Mastercard’ın küresel müşteri tabanı için ödeme çözümleri geliştirebilir, başlatabilir ve genişletebilir. Bu iş birliği, daha hızlı ürün inovasyonu ve kullanıcılar için sorunsuz ödeme deneyimlerini kolaylaştırıyor.

Sumsub’un Müşterini Tanı (KYC) ürünleri, Dijital Öncelikli çözümleri benimseyen Mastercard müşterileri için kullanılabilir olacak. Bu ürünler, hızlı, güvenli ve uyumlu kabul süreçlerini sağlarken, kullanıcı faaliyetlerini izleme ve izinsiz davranışları tespit edip önleme yeteneklerine sahip.

Güvenilir İzleme Araçlarına Talep Olan Talep Artıyor!

Statista’ya göre, 2022’de ABD’de önemli kayıplara neden olan ödeme dolandırıcılığı eğilimi, güvenilir işlem izleme ve ödeme tarama araçlarına duyulan aciliyetin altını çiziyor. Sumsub’un platformu, chargeback önleme ve dolandırıcılık tespiti gibi özellikleri entegre ederek, şirketlerin dolandırıcılık faaliyetleri ve izinsiz işlemlerle ilişkili riskleri etkili bir şekilde azaltmasına yardımcı oluyor.

Sumsub Avrupa İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Martin ten Houten, “Mastercard Engage Partner Programı’na katılmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Özellikle yüksek işlem hacimlerinden sorumlu şirketlerin, ortaklarına kendilerini ve müşterilerini korumak ve kullanıcı deneyimlerini geliştirmek için gerekli araçları sağlaması esastır. Sürekli dolandırıcılık önleme önlemleri, sadece kullanıcı kabul aşamasının ötesine geçmelidir” dedi.

 

 

Küresel doğrulama platformu Sumsub ve Mastercard arasında kurulan bu stratejik ortaklık, dijital ödeme güvenliğini artırma yönünde önemli bir adım olarak değerlendirilebilir. Dolandırıcılıkla mücadele ve müşteri kabul süreçlerinin güvence altına alınması, finansal teknolojilerdeki yenilikçi yaklaşımlar için kritik önem taşıyor. Mastercard Engage Programı’na katılan Sumsub, sunduğu doğrulama ve anti-dolandırıcılık çözümleriyle, hem işletmelerin hem de müşterilerin güvenli bir dijital ödeme deneyimi yaşamasını sağlayacak. Bu iş birliği, sektörün gelecekteki dijital finansal yenilikler için güvenli bir zemin oluşturma hedeflerine ulaşmasına katkıda bulunacak.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir