Fintek

Safty 11,3 Milyon Euro Yatırım Aldı

Avatar
  • 25 Ocak 2024
  • Okuma süresi: 2 dakika
Safty 11,3 Milyon Euro Yatırım Aldı

Fintech Şirketi Safty, melek yatırımcıların desteğiyle 11,3 milyon euro tutarında bir sermaye yatırımı aldı.

Danimarkalı fintech şirketi Safty, Upfin liderliğinde ve Danske Bank yönetim kurulu üyesi Jacob Dahl da dahil olmak üzere önde gelen melek yatırımcıların desteğiyle 11,3 milyon euro tutarında bir sermaye yatırımı aldı. Safty, kamu ve özel verileri makine öğrenimi teknolojisiyle birleştirerek, bankalara müşteri ihtiyaçlarına dair içgörüler sunuyor. Veriler, müşterinin ikametgahı ve aile durumu gibi detaylarının yanı sıra, her müşterinin hayatındaki veya ihtiyaçlarındaki belirli değişiklikleri de kapsıyor.

Safty şu anda Lunar ve Sønderjysk Forsikring gibi finans kuruluşlarıyla işbirliği yapıyor ve bu fonlamayı daha ileri tahmini ürün geliştirmesi için ve diğer Kuzey ülkelerine genişleme için kullanacak.

Safty’nin CEO’su Jakob Vang Glud şunları söylüyor: “Günümüz tüketicileri, özellikle sigorta, emeklilik ve finans gibi önemli ve zaman zaman karmaşık kararlar alırken, daha kişiselleştirilmiş müşteri deneyimleri talep ediyor. Çoğu kuruluş finans kurumu, mevcut CRM sistemlerine veya demografik ve coğrafi verilerden türetilen varsayımlara güveniyor. Ancak Safty’de, müşterilerin hayatlarında tam olarak ne olduğunu biliyoruz—ister bir ev alımı, mülkte yeni bir inşaat projesi, yeni bir işin başlatılması ya da belki de hayat koşullarındaki bir değişikliği gösteren bir isim değişikliği olsun.

Geleceğe bakıldığında, bu olayların ne zaman gerçekleşeceğini tahmin edebileceğiz, bu da çözümümüzü finans sektöründeki şirketler için daha da ilgi çekici hale getirecek.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir