Kripto

CROF, CoinTR PRO’da Listeleniyor

Avatar
  • 25 Ocak 2024
  • Okuma süresi: 3 dakika
CROF, CoinTR PRO’da Listeleniyor

Türkiye’nin İlk Fındık Token’ı CROF, CoinTR PRO’da Listeleniyor.

Kripto para borsası CoinTR, tarım sektörüne yönelik yatırım fırsatları sunan Cropto ile gerçekleştirdiği iş birliği çerçevesinde, Türkiye’nin ilk Fındık Token’ı olan Cropto Fındık Token’ı (CROF) CoinTR PRO platformunda işleme açtı.

CROF, CoinTR PRO’da Listeleniyor

Cropto’nun diğer tarım emtia token’ları olan Cropto Arpa Token (CROB) ve Cropto Mısır Token (CROC) da önümüzdeki haftalarda sırasıyla CoinTR PRO üzerinde yerini alacak.

Dünyanın en büyük fındık üreticisi konumunda olan Türkiye’den gelen bu değerli tarım ürününe dayanan CROF, yatırımcılara tarımsal ürünleri dijital varlık olarak portföylerine ekleyebilme imkanı sunuyor. CoinTR ve CoinTR PRO, kullanıcılarına fındık gibi alternatif ve yenilikçi bir varlığa yatırım yapma olanağı sağlıyor.

Cropto Fındık Token (CROF) Nedir?

Cropto, tarımsal ürünleri temsil eden ve yatırımcılara dijital varlık yoluyla tarım ürünlerine yatırım yapma şansı veren yenilikçi bir projedir. ERC-20 tabanlı Cropto Fındık Token (CROF), fındığı tokenleştirme hedefi güden bir dijital varlıktır. Fındığın tokenleştirilme süreci, bağımsız laboratuvarlarca test edildikten sonra depolara teslim edilen fındığın depo belgelerinin oluşturulmasıyla başlıyor. Bu belgeler, AgriFintech adına Cropto tarafından satın alınarak depo rezerv belgeleriyle eşleştiriliyor ve böylece ERC-20 CROF token’ları piyasada işlem görebilecek duruma getiriliyor. Cropto, fındığı satmak istediğinde, sistemden karşılık gelen emtia token sayısını çıkarmak suretiyle işlemi gerçekleştiriyor. İşlem sonrasında süreç, blok zinciri üzerinde şeffaf bir şekilde kayıt altına alınıyor ve yatırımcılara güvenilir bir dijital varlık platformu sağlanıyor. AGROS Sistemi’nde her bir Emtia Token’ı, bir kilogram emtiayı temsil ediyor.

CoinTR PRO Üzerinden Cropto Fındık Token Nasıl Alınır?

Yatırımcılar, CoinTR PRO’ya e-posta veya telefon numarasıyla kaydolup, KYC (Müşterini Tanı) süreçlerini tamamladıktan sonra, banka transferleri aracılığıyla Türk Lirası gönderimi yaparak ya da diğer kripto para platformlarından ve merkeziyetsiz cüzdanlardan dijital varlık transferi ile CROF/USDT işlem çifti üzerinden CROF token satın alabilirler.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir