Fintek

Ripple, Clear Junction ile İş Birliği Yapıyor

Avatar
  • 5 Haziran 2024
  • Okuma süresi: 3 dakika
Ripple, Clear Junction ile İş Birliği Yapıyor

Ripple, GBP ve EUR Cinsinden Ödemeler için Clear Junction ile İş Birliği Yapıyor.

Kurumsal blockchain ve kripto çözümlerinin lideri Ripple, düzenlenmiş kurumlar için sınır ötesi ödeme çözümleri konusunda küresel lider olan Clear Junction ile yeni bir ortaklık duyurdu. Bu ortaklık kapsamında, Clear Junction, Ripple’ın ödeme müşterilerine GBP ve EUR cinsinden anında ve güvenli ödeme kapsamı sağlayacak. Bu yıl içinde Ripple müşterileri için birçok yeni para birimi de aktif hale getirilecek.

Ripple Avrupa Genel Müdürü Cassie Craddock, “Clear Junction, Ripple için mükemmel bir uyum sağlıyor. İlk andan itibaren, İngiltere ve Avrupa Birliği’ne ödeme gönderen müşterilerimize GBP ve EUR ödeme kapsamı sağlama da dahil olmak üzere tüm kullanım senaryolarımızı destekleyebildi. Clear Junction, halihazırda birçok mevcut müşterimizle güçlü ilişkilere sahip ve yönetim ekibi sınır ötesi ödemeler ve bankacılık konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahip. Clear Junction’ı ağımıza dahil etmekten heyecan duyuyoruz ve bu iş birliğini sadece başlangıç olarak görüyoruz,” dedi.

Birleşik Krallık’ta FCA tarafından yetkilendirilmiş bir e-para kurumu olan Clear Junction’ın operasyonel güçlü yönleri, ortaklarına fonlarının güvenli ve gerekli ödeme endüstrisi ve veri güvenliği önlemleriyle korunduğu konusunda güvence verir. Clear Junction, işletmelerin ulaşabileceği en yüksek küresel veri güvenlik standardı olan ISO 27001 sertifikasını alarak, bağlı olduğu operasyonel güvenlik ilkelerini daha da kanıtladı.

Clear Junction Kurucusu ve CEO’su Dima Kats, “Clear Junction olarak, fiat ve kripto para birimi alanlarındaki mevcut teklifimizi geliştirmemizi sağlayacak yeni ticari fırsatları belirlemek için durmaksızın çalışıyoruz. Blok zinciri teknolojisi ve kripto para birimleri kesinlikle muhabir bankacılığın evriminin merkezinde olacak ve bu sürecin bir parçası olmak için Ripple ile ortaklık yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu ortaklık, iki kurumun ürün ve hizmetlerini artırmak için bir araya gelmesinin harika bir örneğidir. Ripple ekibiyle yakın çalışmayı dört gözle bekliyoruz ve gelecekte ortaklığımızı büyütmenin daha fazla yolunu keşfetmeyi umuyoruz,” dedi.

 

Ripple ve Clear Junction arasındaki bu stratejik ortaklık, kripto ve blockchain teknolojilerinin finansal hizmetler sektöründe nasıl büyük bir dönüşüm yarattığını bir kez daha gözler önüne seriyor. Bu tür iş birlikleri, sınır ötesi ödemelerin daha hızlı, güvenli ve verimli hale gelmesini sağlayarak, işletmelerin ve bireylerin finansal işlemlerini kolaylaştırıyor. Özellikle Avrupa ve İngiltere’deki kullanıcılar için bu yeni gelişmeler, ödeme süreçlerinde önemli iyileştirmeler sunacak. Ripple’ın global erişimi ve Clear Junction’ın güvenilir altyapısı sayesinde, kripto para ekosisteminde daha geniş bir kabul ve kullanım alanı yaratılması bekleniyor.

 

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir