Fintek

Equals Money, BaaS Ürününü Duyurdu

Avatar
  • 5 Haziran 2024
  • Okuma süresi: 3 dakika
Equals Money, BaaS Ürününü Duyurdu

Equals Money, işletmelerin kendi dijital ödeme ve kart hizmetlerini sunmalarına yardımcı olacak bir BaaS ürünü başlattı.

Equals Money, şirket giderleri için ödeme sağlayıcısı olarak, işletmelerin kendi dijital ödeme ve kart hizmetlerini sunmalarına yardımcı olacak bir Banking-as-a-Service (BaaS) ürünü başlattı. BaaS teklifi, firmaların düzenleyici lisanslar almadan Equals Money’nin altyapısını kullanarak ürünlerini sunmalarına olanak tanıyor.

Şirket, API ve ürünlerini kullanarak müşterilerine özel markalı kartlar, küresel ödemeler ve çok para birimli hesaplar sunarak yeni gelir akışları açabileceklerini belirtiyor. CASHét, bir ABD film hizmetleri ödeme sağlayıcısı ve Chorus, müzik ve eğlence sektörü için küresel hazine yönetim çözümü olarak erken müşteriler arasında yer aldı. Equals Money Ürün Müdürü ve Uluslararası Genel Müdürü James Simcox, “Bu hamle, işletmelerin birkaç satır kodla bir bankacılık sağlayıcısı olabilecekleri anlamına geliyor – bu, Equals Money tarafından halihazırda kurulan altyapı sayesinde mümkün oluyor.” dedi.

Ayrıca, açık bankacılık ve anlık ödemeler firması Zūm Rails, kendi BaaS hamlesi için Credit Sesame’den Miro Pavletic’i işe aldı. Yapay zeka destekli BaaS platformu, işletmelerin açık bankacılığı kullanarak müşterilerine doğrudan banka benzeri hizmetler sunmalarına olanak tanıyacak. Pavletic, “BaaS’yi kullanmak ve pazar hızını artırmak için bankalar dışındaki firmalar için büyük bir pazar fırsatı var. Şu anda uygulamanın önünde duran iki büyük engel, düzenleyicilerin açık bankacılık konusundaki hedeflerini geriye çekmeleri ve birden fazla satıcı ve kaynağa ihtiyaç duyulmasıdır. Çalışmamız, bu engelleri kaldırarak müşterilerimizin deneyimlerini daha iyi kişiselleştirmelerini, müşteri ilişkilerini derinleştirmelerini ve gelir elde etme sürelerini hızlandırmalarını sağlayacak.” dedi.

 

Equals Money ve Zūm Rails’in Banking-as-a-Service hamleleri, fintech dünyasında yeni bir dönemi başlatma potansiyeline sahip. Bu yenilikçi yaklaşımlar, işletmelerin ve tüketicilerin finansal hizmetlere erişimlerini daha esnek, hızlı ve kullanıcı dostu hale getiriyor. Özellikle düzenleyici lisanslar alma zorunluluğunu ortadan kaldıran bu hizmetler, piyasada hızla yayılabilir ve finansal teknolojinin geleceğine yön verebilir.

 

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir