Kripto Yatırım

OKX Ventures Tohum Turu Yatırımını Duyurdu

Avatar
  • 25 Ocak 2024
  • Okuma süresi: 2 dakika
OKX Ventures Tohum Turu Yatırımını Duyurdu

OKX Ventures, Bitcoin EVM-Uyumlu Rollup B² Ağı’na Tohum Turu Yatırımını Açıkladı.

Önde gelen kripto para borsası ve Web3 teknoloji şirketi OKX’in yatırım kolu OKX Ventures, bugün Bitcoin üzerinde sıfır bilgi (ZK) kanıt doğrulama taahhüdüne dayanan ilk EVM-uyumlu rollup ve Bitcoin rollupları için ilk veri erişilebilirlik (DA) katmanı olan B² Ağı’na tohum turu yatırımını duyurdu.

B² Ağı, ZK rollup ve zincir içi mantıksal kapı taahhüdü doğrulama mekanizmasını kullanan bir Bitcoin Katman 2 ağıdır. Amacı, Bitcoin’in merkeziyetsizlik, güvensiz işlemler ve şeffaf defter gibi temel prensiplerini koruyarak Bitcoin’in ölçeklenebilirlik sorunlarını ele almak. Ağ, EVM-uyumlu, geliştirici dostu olup hem Bitcoin hem de Ethereum hesap adresleriyle kullanıcılara destek sağlamakta, Bitcoin’in ve Web3 alanındaki ortaya çıkan türev varlıklarının kullanımını ve etkisini genişletmeyi amaçlamaktadır. Ayrıca, BTC ekosisteminin genişlemesini hızlandıran diğer Bitcoin rollupları için bir DA katmanı sağlar.

OKX Ventures Kurucusu Dora Yue şöyle dedi: “B² Ağı’na yatırım yapmaktan onur duyuyoruz. Bitcoin ekosistemi geçtiğimiz yıl boyunca büyük bir büyüme gösterdi. Ancak, uygulamalarının çeşitliliği Turing eksikliği, işlem maliyetleri ve ağ tıkanıklığı nedeniyle sınırlı kalmıştır. Öte yandan, EVM-uyumlu olan B² Ağı, Bitcoin’in ölçeklenebilirlik sorununu ele alırken Bitcoin ekosistemini çeşitlendiriyor. Ethereum ve Bitcoin arasında zincir içi uygulama geliştirmek için etkileşimlilik sağlıyor. Bu, Bitcoin ağının zorluklarını ve ihtiyaçlarını ele alarak ekosisteminin gelecekteki gelişimini teşvik ediyor.”

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir