Fintek

Network International, Ödeme Lisansı Aldı

Avatar
  • 1 Şubat 2024
  • Okuma süresi: 4 dakika
Network International, Ödeme Lisansı Aldı

Network International, Suudi Arabistan Merkez Bankası’ndan Ödeme Lisansı Aldı.

Orta Doğu ve Afrika (MEA) bölgesinde dijital ticaretin öncü sağlayıcısı Network International (Network), Suudi Arabistan Krallığı’ndaki varlığını güçlendirecek olan Suudi Arabistan Merkez Bankası’ndan (SAMA) Büyük Ödeme Kurumu (Major PI) lisansı aldığını duyurdu. Lisansın alınması, Network’ün stratejik hedefleriyle uyumlu bir dönüm noktası olup, bölgenin en büyük pazarı olan KSA pazarında kapsamlı bir ödeme kabul çözümleri paketi sunma yeteneklerini genişletmeyi içeriyor. Ayrıca lisans, Network’e bu önemli iş merkezinde geniş bir ödeme çözümleri yelpazesi sunarak bölgesel müşterilerinin genişlemesini güçlendirmesine olanak tanıyor.

Network, çeşitli sektörlerdeki tüccarlar, işletmeler dahil KOBİ’ler, ödeme ağları, bankalar ve Fintech’ler ile uzun vadeli işbirlikçi ortaklıklar kurarak Suudi Arabistan’da dinamik ve kapsayıcı bir ödeme ekosistemi oluşturmak için elverişli bir konumda bulunuyor. Seyahat, turizm ve eğlenceye öncelik veren Suudi Vizyon 2030 ile uyumlu olarak Network, ülkenin ileri teknolojiler için önemli bir küresel merkez olma yolunda dönüştürücü bir yolculuğa çıkarken yeni ödeme yollarını etkinleştirmede büyük potansiyel görüyor. Ayrıca, yatırım için doğru bir ortam yaratarak farklılaşmış bir yaşam tarzı sunarak yetenek ve iş çekmek için hedeflenen Kızıldeniz ve Amaala gibi turizm ve konut mega gelişme projeleri ile NEOM gibi geleceğe yönelik kentsel gelişmeler Network tarafından yenilikçi ödeme çözümlerinin konuşlandırılması için umut verici alanlar olarak öne çıkıyor.

Network International – KSA Yönetici Direktörü Abdulaziz Al-Dahmash, “Suudi Arabistan Merkez Bankası’na (SAMA) Krallık’ta ödeme alanında genişleme konusunda Network International’a önemli katkılarda bulunma fırsatı verdikleri için derin minnettarlığımızı ifade ediyoruz. Network’ün sağlam alıcı çözümleri, yüksek hacimli perakendecilerden bireysel girişimcilere ve KOBİ’lere kadar her işletmenin benzersiz ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır. Hükümet desteği, finansal hizmetler sektöründe yenilik için elverişli bir ortamın teşvik edilmesine daha da yardımcı olmaktadır. Bu lisansı Suudi Arabistan Merkez Bankası’ndan (SAMA) almakla gurur duyuyoruz ve Suudi Arabistan’ın gelişen dijital manzarasında gelişmelerine yardımcı olacak çözümler ve uzmanlıklar sunmaktan heyecan duyuyoruz,” dedi.

Önemli bölgesel deneyimine dayanarak Network International, temel hizmetleri sağlayıcısı olarak konumunu güçlendiriyor. Lisans, Network’ün KSA pazarında ödeme kabul çözümleri sunma kapasitesini genişletmesine ve bölgesel müşterilerinin bu önemli iş merkezinde ödeme çözümleri sunarak genişlemesini desteklemesine olanak tanıyor.

Network, Suudi Arabistan’da tüccarlar, KOBİ’ler, ödeme ağları, bankalar ve Fintech’ler ile uzun vadeli işbirliği ortaklıkları kurarak dinamik ve kapsayıcı bir ödeme ekosistemi oluşturmayı hedefliyor. Şirket, Suudi Vizyon 2030 ile uyumlu olarak, ülkenin gelişmiş teknolojiler için önemli bir küresel merkez haline gelmesi yolculuğunda yeni ödeme yollarını etkinleştirmenin potansiyelini görüyor.

Network International’ın Suudi Arabistan’daki ödeme alanını genişletme konusunda önemli katkılar sunması için bize fırsat veren Suudi Arabistan Merkez Bankası’na (SAMA) derin minnettarlığımızı ifade ediyoruz. Network’ün alıcı çözümleri, perakendecilerden girişimcilere ve KOBİ’lere kadar her işletmenin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır. Hükümet desteği, finansal hizmetler sektöründe yeniliğe uygun bir ortamın teşvik edilmesine yardımcı olmaktadır. Bu lisansı almakla gurur duyuyoruz ve Suudi Arabistan’daki tüccarlara ve işletmelere ihtiyaç duydukları çözümleri ve uzmanlığı sunmaktan heyecan duyuyoruz.”

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir