Editörden

Deutsche Bank, 3500 Çalışanını İşten Çıkarıyor

Avatar
  • 1 Şubat 2024
  • Okuma süresi: 1 dakika
Deutsche Bank, 3500 Çalışanını İşten Çıkarıyor

Deutsche Bank, İşletme Etkinliğini Artırmak İçin 3500 Çalışanı İşten Çıkaracak.

Deutsche Bank, operasyonel verimliliği artırma amacıyla 3500 çalışanın işine son vermeyi planladığını açıkladı. Alman Bankası, net karının %14 düşüşle 4,9 milyar Euro’ya gerilediğini bildirdi ve şu anda 2,5 milyar Euro’luk bir operasyonel verimlilik programı üzerinde yoğunlaşmış durumda.

2023 yıl sonu itibarıyla, tamamlanan verimlilik önlemlerinden elde edilen veya beklenen tasarruflar 1,3 milyar Euro’ya ulaştı. Bugüne kadar yaklaşık 900 milyon Euro’luk tasarruf gerçekleştirildi; bunun yaklaşık 350 milyon Euro’su 2023 yılında sağlandı.

Banka, programın kalan 1,6 milyar Euro’luk tasarrufunun; uygulama devreden çıkarma ve işletme modeli iyileştirmeleri de dahil olmak üzere altyapı ve teknoloji verimlilikleri ile ilgili önlemlerden; Almanya’daki bankanın platformunun optimizasyonundan; ve iş süreçlerinin yeniden tasarlanmasından, basitleştirilmiş iş akışları ve otomasyon da dahil olmak üzere geleceğini bekliyor.

Banka, bu önlemlerin çoğunlukla müşteriyle yüz yüze gelmeyen arka ofis bölgelerinde yaklaşık 3500 pozisyonun azaltılmasına yol açacağını belirtiyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir