Fintek

Giesecke+Devrient, Netcetera’daki Hissesini Yüzde 95’e Çıkardı

Avatar
  • 1 Şubat 2024
  • Okuma süresi: 3 dakika
Giesecke+Devrient, Netcetera’daki Hissesini Yüzde 95’e Çıkardı

Giesecke+Devrient (G+D), yazılım şirketi Netcetera’daki payını artırdı.

Giesecke+Devrient (G+D), yazılım şirketi Netcetera’daki payını artırarak finansal platformlar işindeki dijital portföyünü genişletiyor.

Ocak 2024’te G+D, Netcetera’daki hissesini %95’e çıkaran ek hisse alımı gerçekleştirdi. Bu kilometre taşı ile G+D, dijital ödeme ve dijital bankacılık alanlarında ürün portföyünü genişletiyor. Bu satın almanın yanı sıra G+D, gelecekte inovatif dijital teknolojiler ve çözümlere yönelik daha hedefli yatırımlar planlıyor.

Netcetera, finansal platformlar için kapsamlı bir dijital ürün ve hizmet portföyü geliştiriyor ve işletiyor. Web bankacılığı, mobil bankacılık, finansal danışmanlık, dijital cüzdanlar ve e-ticaret çözümleri ile ticari bankalar, tüccarlar ve finansal hizmet sağlayıcıları için hizmet teklifleri içeriyor. Netcetera’nın dijital teklifleri, G+D’nin finansal platformlar işindeki ürün portföyünü optimal şekilde tamamlıyor ve genişletiyor.

Fiziksel ve dijital ödeme deneyimleri giderek birleşiyor ve kişisel veriler üzerinde tam kontrol sağlayan basit finansal işlemlere olan talep artıyor. Ödeme kartları ve dijital ödemeler alanında lider bir şirket olarak G+D, güvenli ödeme teknolojileri ve güvenilir yazılım çözümlerini birleştiriyor. Finansal platformlar segmentindeki kapsamlı teklifler portföyü, G+D’yi uluslararası pazarlarda finansal hizmet sağlayıcıları için “tek durak” bir mağaza haline getiriyor.

“Dijital bankacılık ve ödemeler, büyümeye devam edeceğimiz stratejik hedef pazarlardır. Şu anda ve gelecekte bu alanda gerçekleştireceğimiz satın almalar, yatırımlar ve ortaklıklar anahtar rol oynamaktadır,” diyor Giesecke+Devrient Grup CEO’su Ralf Wintergerst. “Netcetera’ya yatırımımız bu hedefi vurgulamakta ve G+D’nin büyüme stratejisini ve dijital dönüşümünü başarıyla nasıl uyguladığının iyi bir örneğini oluşturmaktadır.”

“Netcetera olarak G+D Grubu’nun bir parçası olmaktan memnuniyet duyuyoruz ve küresel varlığından faydalanıyoruz. DACH bölgesinde yazılım çözümleri konusunda pazar lideri olarak mükemmel bir konumdayız ve G+D’nin dijital portföyünü güçlendiriyoruz. Uluslararası alandaki lider konumumuzu genişletmeye devam edecek ve müşterilerimize gelecekte de yenilikçi ve ölçeklenebilir dijital çözümler sunmaya devam edeceğiz,” diye ekliyor Netcetera CEO’su Carsten Wengel.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir