Fintekler

Momento, İşlem Hacmini 2 Milyar TL’ye Ulaştırdı

Avatar
  • 21 Şubat 2024
  • Okuma süresi: 3 dakika
Momento, İşlem Hacmini 2 Milyar TL’ye Ulaştırdı

Momento, başarılı büyümesini sürdürerek 2023 yılında işlem hacmini 2 milyar TL’ye çıkardı.

Türkiye’nin önde gelen sadakat şirketi Momento, dijital çözümlerindeki başarılı büyümesini sürdürerek 2023 yılında işlem hacmini 2 milyar TL’ye çıkardı. 2023’te %30 oranında üye iş yeri ve kullanıcı sayısını artıran şirket, aynı dönemde işlem hacminde de iki kat büyüme kaydetti.

Geçtiğimiz yıl market, giyim ve teknoloji sektörlerinde en çok harcama yapılan alanlar oldu. Momento’nun esnek yan haklar portallarında kişi başı seçimlerde %150, Momento Kart ve portala yüklemelerde ise %215 artış yaşandı. Ortalama sepet tutarı da %35 artarak 350 TL oldu.

Momento Kurucusu Zeynep Dağlı Kastro, makroekonomik ve jeopolitik zorluklara rağmen son 3 yılda yaklaşık 20 kat büyüme sağladıklarını belirtti. Kastro, inovasyon, teknoloji ve insan odaklı yatırımların önemine dikkat çekti ve şirketin dijital altyapı ile mobil uygulamalarındaki geliştirmelerle müşteri deneyimini iyileştirmeyi sürdüreceğini ifade etti. Ayrıca, 2024 yılında ödüllendirme sistemlerine olan ilginin artacağını ve kullanıcılara daha geniş marka yelpazesinde alışveriş imkanı sunacak yeni iş birlikteliklerine imza atacaklarını vurguladı.

 

3 yılda 20 kata yakın büyüdü

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Momento Kurucusu Zeynep Dağlı Kastro, 2023 yılında öne çıkan esnek yan hakları özel sağlık sigortası, günlük yemek ücreti ve uzaktan çalışma hakkı olarak sıraladı. Son yıllarda küresel ölçekte devam eden makroekonomik endişeler ve jeopolitik istikrarsızlıkların etkisiyle piyasayı saran belirsizlik ortamı tüm sektörleri etkilerken, böylesi bir dönemde dahi büyümeye devam ettiklerine işaret eden Kastro, “Son 3 yılda 20 kata yakın bir büyüme elde ettik” dedi.

 

“Dijitale ve insana yaptığımız yatırımla büyümemizi sürdüreceğiz”

Büyümelerindeki 3 itici gücü inovasyona yeterince zaman ayırmak, teknolojiye ve insana yatırım yapmak ile birlikte kolay, hızlı ve esnek bir yapıya sahip olmak şeklinde vurgulayan Kastro, sözlerine şöyle devam etti: “2024 yılında da ödüllendirme sistemlerine ilginin artarak devam edeceğini öngörüyoruz. Bizler de bu doğrultuda dijitale yaptığımız yatırımlarla büyümemizi sürdüreceğiz. Bir yandan altyapımızda ve mobil uygulamamızda teknolojik ve daha iyi bir müşteri deneyimi sunmaya yönelik güncellemelere giderken diğer yandan dijital ödeme sistemlerimizi de çeşitlendiriyoruz. Ayrıca üye işyeri ağımızda yeni iş birlikteliklerine imza atarak, kullanıcılarımızın daha çok markadan alışveriş yapmasına olanak sağlamayı hedefliyoruz.”

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir