Fintek

ModernFi, 18,7 Milyon Dolar Fon Topladı

Avatar
  • 25 Ocak 2024
  • Okuma süresi: 3 dakika
ModernFi, 18,7 Milyon Dolar Fon Topladı

ModernFi, API Odaklı Mevduat Ağı İçin 18,7 Milyon Dolar Fon Topladı.

Canapi Ventures’ın öncülük ettiği turda, ModernFi platformunu topluluk ve bölgesel bankalara pazarlamak için kullanılacak.

API odaklı mevduat ağı ModernFi, Seri A finansmanında 18,7 milyon dolar toplayarak toplam fonunu bugün 23,2 milyon dolara çıkardı. Şirket, bu fonları platformunu topluluk ve bölgesel bankalara pazarlamak için kullanacak.

Turun liderliğini Canapi Ventures yaparken, Andreessen Horowitz ve Remarkable Ventures da tura katıldı. Huntington National Bank, First Horizon ve Regions olmak üzere üç banka da katkıda bulundu.

ModernFi’nin mevduat büyüme çözümleri, finans kurumlarının mevduatları etkili bir şekilde artırmasına ve yönetmesine yardımcı olan API odaklı bir yaklaşım sunuyor. Şirket, bankaların potansiyel mevduat sahiplerini kişiselleştirilmiş pazarlama kampanyaları, kolay müşteri edinme deneyimleri, rekabetçi faiz oranları, esnek hesap seçenekleri sunarak ve mevduat sahiplerine genişletilmiş sigorta teklif ederek çekmesine yardımcı oluyor.

Şirket, manuel süreçlere olan bağımlılığı azaltıyor ve mevduat ağını, son kullanıcılar için sürtüşmeyi azaltan ve bankalar için entegrasyonu kolaylaştıran modern bir teknoloji yığını üzerine kurdu.

Günümüzün yüksek faiz oranları ortamı ve ABD’de gerçek zamanlı para hareketine doğru olan kayma, tüketici mevduatlarının hızını ve istikrarını değiştirdi. Bu faktörler, likidite ve finansman üzerinde artan düzenleyici denetim ile birleştiğinde, finans kurumlarının mevduatlarını nasıl yöneteceklerini değiştirmelerini gerektirdi. First Horizon Bank Dönüşüm Direktörü – Fintek & Yeni Teknolojiler Tyler Craft, “Mevduat yönetimi şu anda bankacılık sektörü için ana önceliklerden biri,” dedi ve ekledi: “ModernFi’nin mevduat sahipleri ve bankalar için kayıt ve operasyonları kolaylaştırma teknolojisi, sektörümüzün müşterilere hizmet sunma şekillerine yenilikçi bir ek sağlıyor.”

ModernFi CEO’su ve Kurucu Ortağı Paolo Bertolotti, “Topluluk ve bölgesel bankalar, Amerikan ekonomisinin temelini oluşturur ve kritik endüstrilere ve aksi takdirde göz ardı edilebilecek alanlara kredi ve bankacılık hizmetlerinin büyük bir kısmını sağlar,” dedi. “Mevduatların davranışlarında temel değişikliklerle karşı karşıya kalan kurumlar, fonlarını yönetmek ve büyütmek için modern araçlardan faydalanır. ModernFi, her boyuttaki kurumlara mevduat tabanlarını korumalarında yardımcı olmaktan onur duydu ve ekip, sektöre desteğini sürdürmeyi dört gözle bekliyor” açıklamasını yaptı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir