BlokZincir Fintek

XSquare, B2B Ödemeleri İçin Reltime’ı Seçti

Avatar
  • 25 Ocak 2024
  • Okuma süresi: 3 dakika
XSquare, B2B Ödemeleri İçin Reltime’ı Seçti

XSquare, B2B Ödemeleri İçin Reltime’ın Katman-1 Blockchain’ini Seçti.

B2B ödemeleri alanında faaliyet gösteren fintech şirketi XSquare, geniş uygulama yelpazesine sahip ödüllü Web 3.0 ve Katman 1 Blockchain platformu Reltime ile bir ortaklık anlaşması imzaladı.

Bu ortaklık, XSquare’ın B2B ödeme çözümlerinde, işlem işleme, hesap defteri tutma ve defter yönetimi dahil olmak üzere, en üst düzey güvenlik, şeffaflık, otomasyon ve doğruluk sağlayacak.

XSquare, Dubai Ekonomi ve Turizm (DET) altında bir PSP olarak kurulmuş, yeni nesil bir B2B ödemeleri fintech şirketidir. Müşteriler ve ortaklar tarafından tercih edilen işlem işleme kolu olarak B2B teklifleriyle güçlü bir ilgi uyandırdı. XSquare şimdi, kartlar veya hesap rayları kullanarak, yerli veya sınır ötesi ödemeler için tüm ödeme akışlarını otomatize etmek, zamanı en aza indirmek ve etkili bir şekilde uzlaştırmak üzere işletmeler için çok kanallı bir platform inşa ediyor. XSquare çözümü, birden fazla ERP platformuyla kolay entegrasyonlar aracılığıyla otomatik akışları sağlıyor.

B2B ödemeleri, MEA bölgesinde tahmini 18 trilyon USD’lik bir pazarı oluşturuyor (Küresel Pazar 135 Tn USD olarak belirlenmiştir). Bu ödeme akışları, birçok fintech’in bu akışların bir kısmını çözmeye çalıştığı kart şemaları, bankalar ve finans kurumları tarafından odak noktası haline geliyor. XSquare, bu akışları demokratikleştirmeyi, işletmelere çok ihtiyaç duyulan verimlilik, zaman ve maliyet tasarrufu ile sermaye erişimi sağlayarak, onların çekirdek faaliyetlerine odaklanmalarını sağlamayı amaçlıyor.

Reltime’ın CEO’su Marlene Julo, “Web3 platform hizmetlerimizi ve API’lerimizi başlattığımızdan bu yana, çok sayıda coğrafyadan fintech şirketleri, perakendeciler, neo-bankalar ve telekom operatörleri arasında güçlü bir ilgi gözlemledik. MEA bölgesindeki talep özellikle güçlü oldu. XSquare ile birlikte, yüksek büyüme gösteren B2B ve sınır ötesi ödeme işinde platformumuzu uygulamaktan heyecan duyuyoruz.” dedi.

Bu duyguları yineleyen XSquare’ın Kurucusu ve CEO’su Narendra Nandal, “Reltime’ın modern Katman-1 Blockchain platformu ve uygulamaları, müşterilere büyük değer katacak. Son aylarda ekibimiz, SuperApps, cüzdan ve beyaz etiket hizmetleriyle etkilenmiş durumda, bunların hepsi sorunsuz çalışıyor ve esnek iş modelleri (SaaS, PaaS, API’ler) aracılığıyla sunuluyor. B2B ödemelerimizi Reltime’ın katman-1 zinciriyle entegre edip sunmada büyük bir değer görüyoruz.” dedi.

Ortaklar, zaten birden fazla anahtar kullanım durumu belirledi ve ilk müşteri pilotlarını Yaz 2024 civarında çalıştırmayı hedefliyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir