Fintek

Visa’nın Cybersource birimi, Ingenico ile ortaklık kuruyor

Avatar
  • 25 Ocak 2024
  • Okuma süresi: 3 dakika
Visa’nın Cybersource birimi, Ingenico ile ortaklık kuruyor

Visa’nın Cybersource birimi, ödeme kabul şirketi Ingenico ile ortaklık kuruyor.

Fransa merkezli ödeme kabul şirketi Ingenico, Visa’nın Cybersource ile ortaklık kurduğunu duyurdu. İki şirket, Ingenico’nun Android tabanlı AXIUM sistemi ile Cybersource’un açık ödeme platformunu birleştirerek, bütünleşik bir küresel ticaret çözümü oluşturuyor.

Ingenico’nun AXIUM sistemi, bir dizi nokta satış (POS) terminali ve bir dizi iş uygulaması sunuyor. Yeni bütünleşik ticaret çözümü, tüm AXIUM cihazlarında kullanıma sunulacak ve bu da yeni bir cihaz için her seferinde bir sertifikasyon sürecinden geçmek zorunda kalmadan ölçeklendirme imkanı sağlayacak.

Cybersource, Visa’nın agnostik küresel ödeme ve dolandırıcılık yönetimi platformu, alıcılar, bağımsız yazılım satıcıları ve tüccarların ölçeklenebilir ticaret deneyimleri oluşturmak için ihtiyaç duydukları her şeye erişim sağlayan bir bağlantı merkezi olan Visa Acceptance Solutions’ın bir parçasıdır. Gerçek zamanlı işlem görünürlüğü ve veri analitiği ile küresel bir çözüm oluşturmak, alıcıların kart temizleme ve yerleştirme üzerine odaklanmalarına yardımcı olur. Çözüm, Ingenico’nun ve Cybersource’un ekosistemlerini bir araya getirdiği için, alıcılara yeni tüccar segmentlerine genişleme imkanı da sunar.

Ingenico’nun Baş Müşteri Sorumlusu Nigel Lee, “Visa ve Ingenico’nun küresel erişimini birleştirerek ve Ingenico Android teknoloji yığınını kullanarak, yeniliği hızlandıracağımıza ve karmaşıklığı azaltacağımıza inanıyoruz,” dedi. “Müşterilerimiz için pazara çıkış süresini azaltabileceğimizi ve müşterilerimizin ve ortaklarımızın gerçekten bütünleşik bir çok kanallı çözümün avantajlarını gerçekleştirmesine olanak tanıyacağımıza inanıyoruz. Bu, birleşik teknolojilerimiz ve ağlarımızın kolektif güçlerini kullanarak ticareti ileriye taşıma vizyonumuzda önemli bir adımdır.”

Bugünkü ortaklıkla birlikte, Cybersource uluslararası sınırlar arasında mağaza içi kart işlemlerini yetkilendirebilecek hazır bir ticaret çözümü sunabilecek. Nihayetinde, iki şirketin amacı, yeni küresel ticaret çözümünü kullanarak teknik entegrasyonlarla ilişkili maliyetleri ve karmaşıklıkları azaltmak, pazara çıkış hızını artırmak ve hem tüketicilere hem de işletmelere uygun çok kanallı yetenekler sağlamaktır.

1980 yılında kurulan Ingenico, 37’den fazla ülkede 1.000’den fazla banka ve alıcı ile çalışmaktadır. 4.000 çalışanı ile şirket, dünya çapında 2.500 ödeme uygulamasını ve 40 milyon terminali desteklemektedir. Geçen yıl Ingenico, müşteri kimliklerini doğrulayan ve kişisel işlemler için elin avucunu kullanarak ödeme yapılmasını kolaylaştıran yeni bir çözümü Fujitsu Frontech ile birlikte piyasaya sürdü.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir