Kripto

Kripto Para Piyasasının Toplam Değeri 2 Trilyon Dolara Ulaştı

Avatar
  • 20 Şubat 2024
  • Okuma süresi: 3 dakika
Kripto Para Piyasasının Toplam Değeri 2 Trilyon Dolara Ulaştı

Kripto paralardaki yükselişle birlikte kripto para piyasasının toplam değeri de artıyor. 

Kripto Para Piyasası 2 Trilyon Dolarlık Değere Ulaştı

Kripto para piyasası, yeni bir mihenk taşına ulaşarak toplam değerini 2 trilyon dolara çıkardı. Bitcoin ve Ethereum, sırasıyla 51.910 dolar ve 2.927 dolarlık güncel işlem fiyatlarıyla liderliklerini sürdürüyor. Bitcoin piyasasının değeri 1,02 trilyon doları bulurken, Ethereum 351 milyar dolarlık piyasa değerine ulaştı.

CoinTR Araştırma Departmanı tarafından hazırlanan bültende günün öne çıkan başlıkları var!

Yıl başından bu yana, büyük varlık yöneticileri tarafından yönetilen kripto para yatırım ürünlerine yapılan toplam yatırımlar 5,2 milyar doları aştı. CoinShares’ın raporuna göre, BlackRock, Bitwise, Fidelity, Grayscale, ProShares ve 21Shares gibi kurumlar, geçen hafta rekor seviyede yatırım aldı. Yatırım ürünlerine olan bu ilgi, dijital varlık yatırım ürünlerinin popülerliğinin arttığını gösteriyor.

İngiltere hükümeti, genel seçim öncesinde stablecoin ve kripto staking ile ilgili düzenlemeleri altı ay içinde yasalaştırmayı planlıyor. Başbakan Rishi Sunak’ın, Birleşik Krallık’ı global bir kripto merkezi yapma taahhüdü doğrultusunda, 2024 yılına daha fazla kripto düzenlemesi getirme niyeti bulunuyor. Bu düzenlemelerin ayrıntıları ise henüz açıklanmadı.

Güney Kore’nin iktidar partisi, kripto varlıklara ilişkin yenilikler üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Spot Bitcoin borsa işlem fonlarına (ETF) izin verme ve kripto para ile ilgili diğer yatırım ürünlerini onaylama konusunda düzenlemeleri gözden geçiriyorlar. “Dijital Varlık Teşvik Komitesi” kurulması da gündemde.

Teknik analizlere göre, Bitcoin’in 51.747 dolarlık destek seviyesinin üzerinde konsolidasyon yaşanıyor ve 52.600 ile 52.900 dolar arasında yoğun bir likidite bulunuyor. Ethereum 2.859 dolarlık destek bulursa ilk hedefi 3.012 dolar olabilir ve Solana’nın 110,88 dolarlık mevcut işlem fiyatı, 115 dolarlık likiditeyi test edebilir.

 

Teknik Analiz:

BTCUSDT

Bitcoin, 51.747 dolarlık destek seviyesinin üzerinde konsolide oluyor. 52.600 dolar ile 52.900 dolar arasında yoğun bir likidite mevcut. Bu likiditeleri almak için yukarı yönlü bir hareket yapabilir. Bu seviyelerden satış baskısıyla tekrar destek seviyesine hareket edebilir. Bu noktadan 58.936 dolar seviyelerine kadar bir yükseliş gösterebilir. 51.747 dolar seviyesindeki desteğini kaybetmediği sürece ilk durağının yukarıdaki likiditeler olması muhtemeldir.

 

ETHUSDT

Ethereum, Bitcoin’in konsolide olmasının ardından 3.000 dolara doğru bir hareket gerçekleştirdi. Özellikle Bitcoin karşısında değer kazanması altcoin’lerin de güçlenmesine sebep oldu. Gün içerisinde 2.859 dolar seviyesine doğru geri çekilebilir. Eğer burada bir destek bulursa ilk durağı 3.012 dolar seviyesi olabilir. Bu seviyenin kırılması halinde 3.244 dolar seviyelerine kadar yükselebilir.

 

SOLUSDT

Solana, 105 dolar ile 117 dolar arasında konsolide oluyor gibi görünüyor. Bu sabah saatlerinde 110,88 dolardan işlem görüyor. Gün içerisinde 115 dolar seviyelerinde bulunan likiditeyi almak için bu seviyelere kadar bir yükseliş gösterebilir. Eğer bu seviyelerde kalabilirse 117 dolardaki direncine doğru bir hareket gösterebilir. 117 dolardaki direnç seviyesini kırması halinde ilk durağının 143 dolar seviyeleri olması muhtemeldir.

  

ARBUSDT

ARB, 2 dolardaki destek seviyesinden aldığı alımlarla bu sabah saatlerinde 2,02 dolar seviyelerinde seyrediyor. Önünde bulunan en büyük direnç seviyesi 2,12 dolardır. Bu seviyeyi kırması durumunda tekrar bir yükseliş bekleyebiliriz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir