Kripto

CoinTR ile Yıldız Teknik Üniversitesi METAM Arasında Protokol İmzalandı

Avatar
  • 20 Şubat 2024
  • Okuma süresi: 4 dakika
CoinTR ile Yıldız Teknik Üniversitesi METAM Arasında Protokol İmzalandı

CoinTR, Yıldız Teknik Üniversitesi’nin Blokzincir ve Metaverse Uygulama ve Araştırma Merkezi ile iş birliği protokolü imzaladı.

CoinTR ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Blokzinciri ve Metaverse İş Birliği

CoinTR, dijital geleceğe yön verme hedefiyle, Yıldız Teknik Üniversitesi’nin Blokzincir ve Metaverse Uygulama ve Araştırma Merkezi ile iş birliği protokolü imzaladı. Bu iş birliği, Türkiye’nin dijital dünyada güvenli, verimli ve lider bir altyapı oluşturmasına katkı sağlayacak.

2023 yılında ikinci yılını kutlayan ve “Dijital Geleceğin Merkezi” olmayı hedefleyen CoinTR, kripto ve blokzinciri eğitimlerini CoinTR Education aracılığıyla daha geniş kitlelere sunmayı amaçlıyor. Üniversite ile yapılan protokolle, global tecrübeler ve uzman insan kaynağından yararlanarak blokzinciri ve Web3 konularında eğitimler gerçekleştirilecek.

Yıldız Teknik Üniversitesi Blokzincir ve Metaverse Uygulama ve Araştırma Merkezi (METAM) ile yapılan iş birliği kapsamında, detayları yakında açıklanacak olan bir sertifika programı başlatılacak. Program, Yıldız Teknik Üniversitesi’nin Davutpaşa, Teknopark ve Yıldız kampüslerinde yüz yüze eğitimler ve YTÜ Starverse üzerinden çevrimiçi kurslar şeklinde yürütülecek.

Ayrıca, CoinTR ve YTÜ METAM arasındaki protokol gereğince, kamu ve özel sektör çalışanlarına yönelik blokzinciri ve Web3 sertifika programları da sunulacak. Bu eğitimlerle, her yaştan ve her seviyeden bireylerin dijital dünyada yerlerini alabilmeleri için gerekli beceri ve bilgilerin kazandırılması hedefleniyor. CoinTR, bu stratejik iş birliği ile Türkiye’nin dijital dönüşümüne katkıda bulunmayı ve geleceğin teknolojilerine erişimi kolaylaştırmayı amaçlıyor.

YTÜ METAM ile imzalanan eğitim protokolü ile ilgili olarak açıklamada bulunan CoinTR Ceo’su Ali Eşelioğlu: “Dijital bir gelecek bizleri bekliyor. Ülke olarak buna hem bireysel hem de kurumsal olarak hazırlanmalıyız. Bu da ancak eğitimle ve okuryazarlıkla olur. CoinTR olarak CoinTR Education çatısı alında bu alanda birçok farklı proje üzerinde çalışıyoruz. Hayata geçtikçe de duyurusunu yapıyoruz. Bu anlamda YTÜ METAM’la yaptığımız kıymetli iş birliğini duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Hedefimiz azami sayıda gencimize ulaşarak onlara dijital dünyanın kapılarını açmak ve yine onlara yeni ufuklar açarak gelecekte bu dijital dünyada olmalarına öncülük edebilmek. İş birliği kapsamında kamu ve özel kuruluşlarını da kapsayan yoğun bir eğitim – sertifika programı da hazırlanıyoruz. Şubat ayının ilerleyen günlerinde bu alandaki ilk eğitimleri de vermiş olacağız. Hedefimiz bu sertifika programlarını Türkiye geneline yaymak.”

YTÜ METAM Müdürü Doç. Dr. Ertan Toy: “Yıldız Teknik Üniversitesi birçok alanda olduğu gibi blokzincir ve metaverse alanlarında da öncü olma hedeflerine sahiptir. Üniversite bünyesinde kurduğumuz YTÜ METAM isimli araştırma merkezimiz de bu hedefleri desteklemek için özel sektör ve akademi arasında bir köprü olmayı amaçlamaktadır. Bu bağlamda CoinTR ile olan iş birliğimizi duyurmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bu iş birliği blokzincir araştırmalarında öncü konumumuzda bir dönüm noktası olacağını düşünüyoruz. Bir araya gelmemiz, hızla gelişen kripto alanında daha fazla erişilebilirlik, güvenlik ve şeffaflık sağlama taahhüdümüzü yansıtıyor. Ortak vizyonumuz, dünyadaki bireylerin ve işletmelerin merkezsiz teknolojilerin tam potansiyelinden yararlanmasını sağlamaktır. Bu iş birliğinin getireceği dönüştürücü etkiyi sabırsızlıkla bekliyoruz ve birlikte dijital ekonomilerin geleceğini şekillendirmek için sabırsızlanıyoruz.”

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir