Fintek

BABB, ReDeFi’yi Başlattı

Avatar
  • 20 Şubat 2024
  • Okuma süresi: 5 dakika
BABB, ReDeFi’yi Başlattı

BABB, Geleneksel ve Merkezi Olmayan Finans için Cesur Bir Adım Olan ReDeFi’yi Başlattı.

Sosyal odaklı P2P mobil bankacılık platformu BABB, bugün ReDeFi projesini duyurdu – geleneksel finansın güvenilirliğini blokzincir teknolojisinin değiştirilemezliğiyle birleştirerek mevcut finansal sistemimizi yeniden tanımlayan yeni bir merkezi olmayan FMI (Finansal Piyasa Altyapısı) platformu. ReDeFi, finansal katılıma yönelik geleneksel engellerin birçoğunu ortadan kaldırarak, finansal işlemlerde artırılmış şeffaflık, verimlilik ve uygun maliyetli bir yeni çağın kapılarını aralıyor.

ReDeFi’nin vizyonunun merkezinde, Onchain Money modeli yer alıyor – bir türdeki tüm paraların eşit değere sahip olması, işlemler için evrensel olarak tanınması ve değer kaybetmeden herhangi bir diğer para formuyla serbestçe değiştirilebilmesi fikrini koruyan ilk tokenleştirilmiş mevduat sistemidir. Onchain Money, kripto paraların oynaklığından ve stablecoinlerin sınırlamalarından ayrılarak, GBP gibi fiat para birimlerinin blokzinciri tabanlı temsillerini sunuyor ve geleneksel banka hesaplarındaki fonları doğrudan yansıtıyor, token ihraç etme gerekliliği olmadan.

Onchain Money, bankaların ve finans kurumlarının kullandığı mevcut altyapıya akıllı sözleşmeler entegre ederek, değer ve kolaylık sağlıyor. Onchain Money, geleneksel hesap bilgileri kullanılarak herhangi bir desteklenen bankaya (yerel veya yurt dışı) gönderilebilir ve oradan alınabilir.

Onchain Money ile işlemler maliyet açısından düşük, dünya çapında sorunsuz ve neredeyse anında gerçekleşiyor ve tamamen düzenleyici standartlara uyuyor. Platform ayrıca, işlem maliyetlerini daha da düşüren bankalar ve broker şirketleri gibi aracıları da ortadan kaldırıyor. Dahası, Onchain Money işlem ücretleri, coğrafi konum veya para birimine bakılmaksızın blokzincirinde şeffaf ve doğrulanabilir. Günümüz finans sistemlerinde ücretler para birimine ve tüccar banka konumuna göre değişiklik gösterirken, Onchain Money kendi blokzincir ağını kullanarak bu sorunu çözüyor. Bu, sınır ötesi işlemlerle ilişkili karmaşıklığı ve ek maliyetleri ortadan kaldırarak, tüm taraflar için finansal değişimleri daha basit ve maliyet etkin hale getiriyor. Halihazırda havale maliyetleri ortalama %6,8 seviyesinde olup, özellikle gelişmekte olan ekonomilerdeki toplulukları orantısız bir şekilde etkiliyor.

ReDeFi, bu yıl içinde IDO ve token satışından önce Onchain Money ile birlikte kendi katman-1 blokzincirini başlatacak. ReDeFi ve Onchain Money, 2018 yılında kurulan ve maliyet etkin finansal çözümler sağlayarak finansal katılım ve sosyal etkiyi teşvik eden fintech mobil bankacılık platformu BABB’ın ürünü.

ReDeFi’nin Kurucusu ve CEO’su Rushd Averröes şöyle dedi: “ReDeFi’nin kalbinde Onchain Money var, bu yeni model geleneksel bankacılığı blokzincir teknolojisinin verimliliğiyle harmanlayarak, mevcut parasal sistemleri dönüştürmeyi ve zenginleştirmeyi hedefliyor. Bu yeni modelin dünya çapında günlük insanlar, işletmeler, bankalar ve hükümetler için sahip olduğu potansiyel konusunda büyük bir heyecan duyuyoruz.

BABB, Geleneksel ve Merkezi Olmayan Finansı Birleştiren ReDeFi’yi Tanıttı

BABB, geleneksel finansın güvenilirliğini blokzincir teknolojisinin değiştirilemez özellikleriyle entegre eden ReDeFi projesini duyurdu. Bu yenilikçi platform, finansal işlemlerde daha fazla şeffaflık, verimlilik ve uygun maliyet sağlayarak finansal katılım engellerini ortadan kaldırıyor. ReDeFi’nin merkezinde, tokenleştirilmiş mevduatları temsil eden ve ‘Para Birliği’ ilkesini koruyan Onchain Money bulunuyor. GBP gibi fiat para birimlerinin blokzincir tabanlı temsillerini sunan Onchain Money, kripto para birimlerinin oynaklığından ve stablecoinlerin sınırlamalarından ayrılıyor. Onchain Money, bankaların ve finans kurumlarının mevcut altyapısına akıllı sözleşmeleri entegre ederek, hem değer hem de kolaylık sağlıyor.

Onchain Money ile işlemler maliyetleri düşürülerek, dünya çapında hızlı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleşiyor ve tamamen düzenleyici standartlara uygun oluyor. Ayrıca, aracılara olan ihtiyacı ortadan kaldırarak, işlem maliyetlerini daha da azaltıyor.

Onchain Money işlem ücretleri coğrafi konum veya para biriminden bağımsız olarak blokzincir üzerinde şeffaf ve doğrulanabilir. Bu da, sınır ötesi işlemlerle ilişkili ek maliyetleri ve karmaşıklığı ortadan kaldırarak, finansal alışverişleri herkes için daha basit ve maliyet etkin hale getiriyor.

ReDeFi, bu yıl IDO ve token satışından önce Onchain Money ile birlikte kendi katman-1 blokzincirini başlatmayı planlıyor.

BABB’ın ürünü olan ReDeFi ve Onchain Money, maliyet etkin finansal çözümler sunarak finansal katılımı ve sosyal etkiyi teşvik etmeyi amaçlıyor. Kurucu ve CEO Rushd Averröes, bu yeni modelin dünya çapında bireyler, işletmeler, bankalar ve hükümetler için büyük bir potansiyel taşıdığını ve heyecan verici olduğunu ifade ediyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir