Kripto

Tether’den Oobit’e 25 Milyon Dolarlık Yatırım

Avatar
  • 7 Şubat 2024
  • Okuma süresi: 2 dakika
Tether’den Oobit’e 25 Milyon Dolarlık Yatırım

Kripto para şirketlerinden Tether, Oobit’e 25 milyon dolarlık yatırım yaptı.

Kripto para piyasasının önde gelen şirketlerinden Tether, mobil ödeme platformu Oobit’e liderlik ettiği Seri A yatırım turunda 25 milyon dolarlık yatırım yaparak, platformun finansal vizyonunu desteklediğini duyurdu.

Bu yatırım, Oobit’in pazarda hızla büyümesine ve gelişimine ivme kazandırmak için kritik bir önem taşıyor.

Oobit’in mobil ödeme uygulaması, kripto para sahiplerinin Visa ve Mastercard kabul eden dünya genelindeki 100 milyondan fazla perakendeci nezdinde temassız ödemeler yapabilmesine olanak sağlıyor. Bu yenilik, kripto para birimlerinin günlük ödeme aracı olarak kullanılmasını kolaylaştırarak, satıcıların ve müşterilerin dijital varlıklarını daha geniş bir yelpazede kullanmalarını mümkün kılıyor.

Yakın gelecekte Oobit uygulamasına eklenecek güncellemelerle kullanıcılar doğrudan kripto para ödemeleri yapabilecekler. Bu yeniliklerle, kullanıcılar kredi kartıyla ödeme yapar gibi kolay ve sorunsuz işlemler gerçekleştirebilecek ve satıcılar da fiat para birimini güvenli bir şekilde alabilecekler.

Oobit’e yapılan bu yatırım turunda Tether’ın yanı sıra, CMCC Global’in Titan Fonu, 468 Capital ve Solana’nın Kurucu Ortağı Anatoly Yakovenko gibi sektörün önde gelen isimleri ve stratejik yatırımcılar da yer aldı.

Tether CEO’su Paolo Ardoino, yatırım hakkında yaptığı açıklamada kripto para birimlerinin küresel ölçekte yaygınlaşmasını teşvik etme hedefleri doğrultusunda Oobit gibi yenilikçi girişimlere yatırım yapmaktan gurur duyduklarını ifade etti. Ardoino, Oobit’in kripto para sahipleri için mevcut engelleri ortadan kaldıran ve işlemleri kolaylaştıran öncü bir rol üstlendiğini vurguladı.

Oobit uygulaması, Tether ve Bitcoin başta olmak üzere çeşitli dijital varlıklar aracılığıyla ödeme yapılmasına imkan tanıyan yerel blockchain cüzdanıyla entegre bir şekilde App Store ve Google Play’de kullanıcılara sunuluyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir