Kripto

Bitfinex, Dymension’ın Yerel Token’ı DYM’i Listeledi

Avatar
  • 7 Şubat 2024
  • Okuma süresi: 2 dakika
Bitfinex, Dymension’ın Yerel Token’ı DYM’i Listeledi

Bitfinex, Dymension’ın Yerel Token’ı DYM’i Listelemeye Başladı.

Önde gelen dijital varlık alım satım platformu Bitfinex, blockchain tabanlı Web3 projesi Dymension’ın yerel token’ı DYM’yi listelemeye başladığını açıkladı.

Bu gelişme, Bitfinex’i DYM’yi listeleyen ilk borsalardan biri yaparak, şirketin yenilikçi projelere öncülük etme konusundaki liderliğini pekiştirdi.

Dymension, Cosmos ekosisteminde yer alan birinci katman bir blok zinciri olup, “RollApps” adı verilen yenilikçi modüler sistem sayesinde merkeziyetsiz uygulamaların (dApps) geliştirilmesini dönüştürmeyi amaçlıyor. Proje, geliştiricilere RollApp Geliştirme Kiti aracılığıyla Dymension ağında uygulama geliştirmeyi daha verimli ve hızlı hale getirme imkanı sunuyor. Ayrıca, temel işlevler için standart modüllerle geliştirme ve dağıtımı kolaylaştırırken, performans ve ölçeklenebilirliği de artırıyor.

DYM token’ı, ağ üzerinde işlem ücretlerini ödemek için kullanıldığı gibi, sahiplerine ağın yönetim süreçlerine katılma hakkı da tanıyor.

Bitfinex Token Başkanı Henry Child, Dymension’ın Web3 alanındaki heyecan verici gelişmelerinden dolayı DYM’yi listelemekten duydukları memnuniyeti dile getirerek, RollApps sisteminin dApps gelişimini basitleştiren yaklaşımını övdü ve bu tür yeniliklerin, yeni ve merkeziyetsiz uygulamaların artışını desteklediğini belirtti.

DYM için para yatırma işlemleri 6 Şubat 2024 tarihinde saat 13:00 UTC itibariyle Bitfinex üzerinden başlatıldı. Alım-satım işlemleri ise aynı gün saat 15:00 (UTC) civarında DYM/USD ve DYM/USDt paritelerinde aktif hale getirildi.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir