Fintek

SIX, Kripto Endekslerini Tanıtıyor

Avatar
  • 1 Şubat 2024
  • Okuma süresi: 3 dakika
SIX, Kripto Endekslerini Tanıtıyor

Küresel finansal bilgi sağlayıcısı SIX, Anlık Kripto Endekslerinin lansmanını duyurdu.

Küresel finansal bilgi sağlayıcısı SIX, yeni SIX Referans Oran Kripto ve SIX Anlık Kripto Endekslerinin lansmanını duyurdu.

Duyurulan endeksler, AsiaNext’in kripto türevleri ticaret platformu ve küresel kurumsal yatırımcılar için referans noktası olarak hizmet verecek.

Yeni SIX Referans Oran Kripto Endeksleri ve SIX Anlık Kripto Endeksleri, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi önemli kripto varlıklarını kapsayarak piyasa ve performansın kapsamlı bir görüntüsünü sunuyor. Şeffaf kurallara dayalı bir metodoloji üzerine inşa edilen endeksler, veriyi birden fazla borsadan alarak açıklık ve tutarlılık sağlar. Endeksler, hassas fiyatlandırma, değerleme ve performans takibi sağlayarak kripto piyasası içinde ayrıntılı analizi ve stratejik karar vermeyi destekliyor. SIX Referans Oran Kripto Endeksleri, BTC ve ETH’nin saatlik olarak USD cinsinden referans fiyatını sunarken, BTC ve ETH SIX Anlık Endeksleri her saniye yayınlanacak.

SIX ve SBI Digital Asset Holdings tarafından kurulan AsiaNext, kurumsal yatırımcılar için dijital varlık ticaret platformu olan, düzenlemeye odaklanan ve tüm faaliyetlerinde katı kurumsal yönetişim ve iç kontrol standartlarına sahip bir dijital varlık ticaret platformu. AsiaNext’ın temel amacı, kurumlara piyasa stratejilerini uygulamak ve güvenle dijital varlıkları ticaret yapmak için güvenli bir platform sağlamaktır.

AsiaNext ve SIX arasındaki ortaklık, geleneksel finans endüstrisi ile kripto ekosistemi arasında bir köprü kuruyor. Bu ortaklık, finansal kuruluşlara hızla gelişen ve dalgalı kripto piyasasını ölçmek ve izlemek için ihtiyaç duydukları yönetişim, süreçler ve araçları sunarak, kripto endüstrisi için daha sağlam metodolojilere, adil ve şeffaf değerlemeye ve ürün standardizasyonuna doğru bir diğer önemli adımı temsil ediyor.

Dr. Christian Bahr, SIX Finansal Bilgi Endeks Hizmetleri Başkanı, “Bu BTC ve ETH Endekslerinin tanıtılması, kripto türevleri ticareti gibi çok özel kullanım durumları için sofistike ve iyi uyarlanmış çözümler sunma taahhüdümüzü vurguluyor. Bu referanslarının AsiaNext için vazgeçilmez bir araç olarak hizmet vereceğine ve türev borsaları ile kurumsal yatırımcılar arasında bir ekosistem oluşturacağına olan güvenim tamdır.” dedi.

AsiaNext’in Ürün Başkanı Sudeep Chatterjee, “Kripto piyasası için endüstri standardı bir referans noktası için SIX ile işbirliği yapmaktan memnuniyet duyuyoruz. Bu, kurumsal müşterilere standartlaştırılmış performans değerlendirmesi ve zamanında risk yönetimi dahil olmak üzere güçlü kripto türevleri ticareti sağlama taahhüdümüzü yansıtıyor ve daha bilinçli yatırım kararları alabilmelerine ve düzenleyici gereksinimleri karşılamalarına yardımcı oluyor.” şeklinde konuştu.

SIX Referans Oran Kripto ve SIX Anlık Kripto Endeksleri, AsiaNext’in kurumsal kripto türevleri platformu üzerinden izleme ve analiz için erişilebilir, aynı zamanda SIX’in veri beslemeleri aracılığıyla da erişilebilir.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir