Fintek

Salesloft, Drift’i Satın Aldı

Avatar
  • 14 Şubat 2024
  • Okuma süresi: 2 dakika
Salesloft, Drift’i Satın Aldı

Salesloft, B2B Satıcıları için Yapay Zeka Destekli Araçları Genişletmek İçin Drift’i Satın Aldı.

Salesloft, şirketlerin kişiselleştirilmiş, çok kanallı bir B2B alıcı yolculuğu sunmak için yapay zekayı (AI) kullanmalarını sağlamak amacıyla Drift’i satın aldı.

13 Şubat günü yapılan bir basın açıklamasında belirtildiğine göre, Salesloft’un AI destekli Gelir Orkestrasyon Platformu ile Drift’in alıcı deneyimi ve konuşma tabanlı AI’ının birleştirilmesi, satıcıların B2B alıcıları ile yolculuğun daha erken aşamalarında ve boyunca etkileşime geçmelerini sağlayacak.

Salesloft’un CEO’su David Obrand açıklamada, “Her iki şirket de sürekli yeniliklere odaklanıyor ve birlikte, müşterilerimiz, tüm alışveriş yolculuğu boyunca iyileştirilmiş tutarlılık ve tekrarlanabilirlik deneyimlerken, yalnızca onların yapabileceği şeylere odaklanma imkanı bulacak” dedi.

Basın açıklamasına göre, Salesloft’un AI Gelir Orkestrasyon Platformu, satış ekiplerinin müşteri yaşam döngüsü boyunca dijital ve satış odaklı deneyimler yaratmalarına yardımcı oluyor.

Drift’in konuşma tabanlı AI yetenekleri, müşterilere konuşma verilerini ve alıcı davranışlarını daha etkileyici müşteri deneyimlerine çevirmelerini sağlıyor, açıklamada belirtildi.

Açıklamaya göre şirketler birlikte, genellikle bir satıcıyla konuşmadan önce web siteleri, çevrimiçi etkinlikler, reklamlar ve diğer dijital deneyimler yaşamış olan B2B alıcıları ile daha erken aşamalarda etkileşime geçmelerine ve bu alıcıların ihtiyaçlarını daha iyi anlamalarına yardımcı olacaklar.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir