Fintek

Ripple, Standard Custody’yi Satın Alıyor

Avatar
  • 13 Şubat 2024
  • Okuma süresi: 2 dakika
Ripple, Standard Custody’yi Satın Alıyor

Ripple, Standard Custody & Trust Company’yi satın almak üzere anlaşma sağladı.

Ripple, dijital varlıklar için kurumsal düzeyde düzenlenmiş bir platform olan Standard Custody & Trust Company’yi satın almak üzere anlaşma sağladı.

Bu hamle, Ripple’ın düzenleyici uyumluluğa olan bağlılığını vurguluyor ve şirketin, kurumsal müşteriler için diğer blockchain tabanlı finansal ürünlerle birlikte, ana ödeme ağı dışına genişlemesini sağlıyor.

Önerilen anlaşma kapsamında, Ripple, Standard Custody’nin sınırlı amaçlı güven şartnamesine ve para aktarıcı lisanslarına erişim kazanacak ve bu da şirketin düzenleyici lisans portföyünün büyümesine katkı sağlayacak. Ripple ve iştirakleri topluca, New York BitLicense, ABD genelinde neredeyse 40 para aktarıcı lisansı, Singapur Para Otoritesi’nden bir Büyük Ödeme Kurumu Lisansı ve İrlanda Merkez Bankası ile bir Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcı kaydına sahiptir.

Ripple Başkanı Monica Long şunları söyledi: “Ripple ve Standard Custody, kuruluşların bir dizi finansal kullanım durumu için blockchain’in avantajlarından yararlanmasını sağlamaya adanmıştır; kurumsal düzeyde çözümler geliştirerek değeri tokenleştirme, saklama, taşıma ve değiştirme. Lisans portföyümüzü genişleterek ve akıllı satın almalar yaparak, Ripple mevcut piyasa fırsatlarından yararlanmak ve kripto altyapı çözümlerimizi daha da güçlendirmek için iyi bir konumda.”

Standard Custody’nin satın alınması, geçen yılki 250 milyon dolarlık Metaco saklama sağlayıcısının satın alınmasını takip ediyor. Son zamanlarda Ripple, HSBC, BBVA ve Zodia Custody gibi birinci sınıf bankalarla bir dizi saklama ortaklığı duyurdu ve Afrika gibi yeni bölgelere Ripple Ödemeleri teklifinin genişletilmesini sağladı.

İşlemin tamamlanması düzenleyici onaya tabidir. Finansal şartlar açıklanmadı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir