Fintek

Finastra ve Tesselate Ortaklık Kurdu

Avatar
  • 13 Şubat 2024
  • Okuma süresi: 4 dakika
Finastra ve Tesselate Ortaklık Kurdu

Finastra ve Tesselate, ticaret finansmanının daha hızlı dijitalleştirmek amacıyla ortaklık kurdu.

Finastra ve dijital dönüşüm danışmanlığı şirketi Tesselate, ticaret finansmanının daha hızlı ve kolay bir şekilde dijitalleşmesini sağlamak amacıyla bir ortaklık duyurdu. İki şirket tarafından bugün piyasaya sürülen Tegula Ticaret Finansmanı Hizmeti, bankaların manuel süreçleri otomatikleştirmelerine, verimlilikleri artırmalarına ve işlem sürelerini kısaltmalarına olanak tanıyor.

2017 yılında Finovate mezunu Misys ve D+H’nin birleşmesiyle oluşturulan Finastra, bu yeni uçtan uca önceden paketlenmiş hizmet sayesinde, ABD’deki bankaların manuel süreçleri otomatikleştirmesini ve pazar değeri ile hızına daha hızlı uyum sağlamasını sağlıyor. Bankalar, ayrıca Finastra FusionFabric.cloud’u kullanarak fintech uygulamalarını entegre edebilir ve AI ve blockchain gibi teknolojilerden faydalanabilirler.

Finastra’nın Kurumsal Satış ve Stratejik Ortaklıklar Başkanı Jim McMahon, “Tesselate ile birlikte sunduğumuz hizmet, verimlilikleri artırma ve işlem sürelerini, riskleri, hataları ve toplam sahip olma maliyetini azaltma ihtiyacı olan otomasyonu ve zekayı sağlıyor,” dedi. “Önemlisi, hepsi bir arada çözüm, ticaret finansmanı süreçlerinin birbiriyle çalışabilirliğini teşvik ederek sürtüşme ve karmaşıklığı azaltırken, bankalara mevcut hizmetleri geliştirme veya yeni hizmetler başlatma konusunda çeviklik kazandırıyor.”

Yeni teklif, Finastra Ticaret İnovasyonu ve Kurumsal Kanallar tarafından desteklenmektedir. Finastra Ticaret İnovasyonu, düzgün işleyen ticaret ve tedarik zinciri finansmanını kolaylaştıran uçtan uca bir çözümdür. Kurumsal Kanallar ise, bankalara ticaret, nakit, tedarik zinciri finansmanı, kredi ve hazine hizmetleri için birleşik bir portal sunan bir dijital bankacılık platformudur. Bu teknolojiler ve kolay entegrasyon, Tegula Ticaret Finansmanı Hizmetini, bankaların gelirlerini artırabileceği, yeni pazar fırsatlarından faydalanabileceği, güvenliği güçlendirebileceği ve işlerini geleceğe hazırlayabileceği bir araç haline getiriyor.

Tesselate Baş Gelir Sorumlusu ve Yönetici Ortağı Alexandre Arnoux, “Hepsi bir arada ortak çözümümüzü son derece güvenli bir yönetilen hizmet olarak sunarak, bankaların dijitalleşmeyi kovalamak için çekirdek işlerinden önemli miktarda ek kaynak yatırımı yapmalarına veya kaynakları ayırmalarına gerek kalmıyor,” dedi. “Bankalar, daha iyi maliyet ve kaynak kontrolü için uygulamaya modüler bir yaklaşım alabilir ve biz hızla devam eden güncellemeleri, iyileştirmeleri ve yeni yetenekleri sağlarız.”

Paris, Fransa merkezli bir dijital dönüşüm danışmanlığı ve entegratörü olan Tesselate, finansal kuruluşlara dijital strateji konusunda tavsiyelerde bulunur ve dijital dönüşüm yolculuklarında onlara destek olur. Bu, operasyonel verimliliği artırmak ve büyümeyi desteklemek için Tesselate’in ortaklarından teknolojileri ve yazılım çözümlerini uygulamalarına ve entegre etmelerine yardımcı olmayı içerir. 2010 yılında kurulan şirket, geçen ay İsviçre merkezli fintech MITech ile bir ortaklık duyurdu.

Misys ve D+H’nin 2017 yılında birleşmesiyle oluşturulan Finastra, çeşitli çözüm ve hizmetlerle her boyuttaki finans kuruluşlarına hizmet vermektedir. Bu çözümler, gömülü finans ve Bankacılık-as-a-Service gibi kanallar aracılığıyla bankacılık ilişkilerini geliştirip büyütmeye yardımcı olur. Dünya çapında 8.000’den fazla kuruluş – dünyanın en büyük 50 bankasından 45’i dahil – açık bankacılığı desteklemek ve iş birliğini teşvik etmek için Finastra’nın teknolojisini kullanıyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir