Fintek

Revolut, “Mobil Cüzdanları” Tanıttı

Avatar
  • 22 Ocak 2024
  • Okuma süresi: 2 dakika
Revolut, “Mobil Cüzdanları” Tanıttı

Revolut, Uluslararası Para Transferleri İçin “Mobil Cüzdanları” Tanıttı.

Revolut, uluslararası para transferlerini kolaylaştırmak için “Mobil Cüzdanlar” hizmetini başlattı. Bu yeni hizmet, kullanıcıların alıcının temel bilgilerini, adını, telefon numarasını veya e-posta adresini kullanarak yurtdışına para göndermelerini sağlıyor. Altfi tarafından yapılan bir rapora göre, bu platform karmaşık banka detaylarına ihtiyaç duymadan, hata riskini azaltıyor.

Finansal teknoloji devi Revolut, para göndermeyi kolaylaştırmak için tasarlanmış bir hizmet olan Mobil Cüzdanlar’ı piyasaya sürdü. Mobil Cüzdan kullanıcıları, yalnızca alıcının adı gibi alıcı kimliklerini ve telefon numarası veya e-posta adreslerini kullanarak hızlı bir şekilde para transferleri gerçekleştirebilir. Bu hizmet sayesinde, Revolut müşterileri Birleşik Krallık ve Avrupa’nın çoğu ülkesinden Bangladeş’e (bKash aracılığıyla) ve Kenya’ya (M-Pesa üzerinden) para gönderebilecek. Yakında başlatılması beklenen diğer cüzdan yolları da bulunuyor.

Revolut Uluslararası Ödemeler GM’si Akshat Mittal şöyle diyor: “Yurtdışında yaşayan birçok kişi için para göndermek büyük bir sorun teşkil ediyor, bu yüzden bu işlemi basitleştiren ve uygun fiyatlı ve uygun uluslararası para transferlerini kolaylaştıran bir hizmet sunmak hayati önem taşıyor.”

 

Revolut, Küresel Transferlerde Verimliliği Hedefliyor

35 milyon müşterisinin çeşitli ihtiyaçlarını karşılama konusundaki taahhüdüyle Revolut, “Mobil Cüzdanlar” için yeni rotalar açıyor. İngiltere ve Avrupa’nın çoğu ülkesindeki müşteriler, Kenya’ya M-Pesa aracılığıyla ve Bangladeş’e bKash aracılığıyla para gönderebilecekler.

Özellikle, bu özellik gurbetçilere ve uluslararası öğrencilere, Revolut uygulaması üzerinden doğrudan, rahat ve hızlı bir şekilde fon aktarımı yapma imkanı sunarak fayda sağlayacak, şirket açıkladı.

Aylık 500 milyon işlemle Revolut, dijital ekonomide hizmetlerini genişletiyor. “Mobil Cüzdanlar”ın son lansmanı, küresel olarak bireyleri ve aileleri güçlendirmek için atılmış bir adımdır. Dijital manzaranın gelişen ihtiyaçlarına uyum sağlayarak, Revolut, sınır ötesi finansın karmaşıklıklarını basitleştirmeyi, dünya çapındaki kullanıcılar için uygunluk ve kolaylık sağlamayı hedefliyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir