Fintek

PayPal Yapay Zeka Tabanlı Ürünlerini Tanıttı

Avatar
  • 26 Ocak 2024
  • Okuma süresi: 2 dakika
PayPal Yapay Zeka Tabanlı Ürünlerini Tanıttı

PayPal, yeni yıl için bir dizi yeni yapay zeka destekli özellikler tanıttı.

PayPal, yeni yıl için bir dizi yeni yapay zeka destekli özellikler tanıttı ancak bu planlar piyasayı ikna edemedi ve ödeme devinin hisseleri öğleden sonra işlemlerde yüzde dörtten fazla düştü.

 

“Alışverişi devrim niteliğinde değiştirecek altı yeni yenilik” tanıtan yeni PayPal CEO’su Alex Chriss, PayPal’ın hem tüccarlar hem de tüketiciler için kişiselleştirmeyi yapay zeka ile yönlendireceğini söylüyor.

‘Bilge fişler’ özelliği, yapay zekanın alışveriş yapanların bir sonraki satın alımında ne isteyebileceklerini tahmin etmesini kullanacak. Tüccar daha sonra bu fişte kişiselleştirilmiş öneriler ve nakit iade teklifleri sunabilir.

Bir teklifler platformu, tüccarlara, stok tutma birimi ve bireysel ürüne kadar, internet üzerinden gerçekten ne satın aldıklarına göre müşterilere ulaşma yeteneği vaat ediyor.

Şirket, kullanıcı adı veya şifre gerektirmeyen ve tüm web boyunca işletmelerle bir kredi kartı paylaşma ihtiyacı olmayan, Fastlane adı verilen tek tıklama ile ödeme konuk deneyimi de sunuyor.

Chriss şöyle diyor: “PayPal, sadece gerçek müşteri sorunlarını çözmekle kalmayacak, aynı zamanda ödemeler ve ticaret dünyasını değiştireceğine inandığımız altı yeni yenilik sunuyor.

Yeni özelliklere rağmen, PayPal’ın hisseleri öğleden sonra işlemlerde yüzde dörtten fazla düştü. Şirketin hisse senedi, geçen Ocak ayından bu yana yüzde 20’den fazla düştü.

1 Yorum

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir