Fintek

LTX by Broadridge, Dört Yeni Patentini Duyurdu

Avatar
  • 29 Ocak 2024
  • Okuma süresi: 3 dakika
LTX by Broadridge, Dört Yeni Patentini Duyurdu

Broadridge Financial Solutions, Inc.’ın yan kuruluşu olan LTX, dört yeni patent aldı.

Global FinTech Broadridge Financial Solutions, Inc.’ın bir yan kuruluşu olan LTX, bugün sabit gelir ticaretindeki yenilikleri olan tahvil benzerliği teknolojisi, bayi seçim puanı teknolojisi, likidite toplama teknolojisi ve RFQ+ ticaret protokolü üzerine dört yeni patent aldığını duyurdu.

Bu yenilikler; tahvil benzerliği, bayi seçim puanı, likidite toplama teknolojileri ve RFQ+ ticaret protokolünü içeriyor. Bu teknolojiler, işlem öncesi karar verme sürecini bilgilendirmek ve ticaret icrasına yeni verimlilikler getirmek için tasarlanmış. LTX CEO’su Jim Kwiatkowski, müşterilerin AI teknolojilerini iş akışlarına entegre etme konusundaki ortaklıklarını sürdürdüklerini belirtti. LTX, kurumsal tahvil ticaretinin tüm döngüsü boyunca AI destekli iş akışlarını etkinleştirerek sektörde yenilik yapmaya devam ediyor. Ayrıca, şirketin diğer son yenilikleri arasında, kullanıcıların kurumsal tahvilleri tanımlamalarına ve saniyeler içinde karmaşık tahvil ile ilgili sorguları yanıtlamalarına yardımcı olan BondGPT ve BondGPT+ gibi yapay zeka uygulamaları da bulunuyor. Bu gelişmeler, tahvil piyasasının diğer varlık sınıflarına kıyasla yenilik ve elektronifleşme açısından yaşadığı geri kalmışlığı aşmaya yönelik önemli adımlar olarak görülüyor. LTX’in bu yenilikçi çözümleri, tahvil keşfi ve seçiminden, likidite keşfi ve karşı taraf seçimine, ticaret icrasına kadar olan süreçlerde yeni verimlilikler sunuyor.

Bu teknolojiler birlikte, işlem öncesi karar verme sürecini bilgilendirmek ve ticaret icrasına yeni bir verimlilik getirmek için hizmet veriyor. Yeni patentli teknolojiler, tahvil keşfi ve seçiminden, karşı taraf seçimine, büyük boyutlu emirlerin elektronik ticaretine kadar olan ticaret akışlarını geliştiriyor ve birden fazla yanıt veren tarafın katılımı nedeniyle fiyat iyileştirmesi potansiyeline sahip.

LTX CEO’su Jim Kwiatkowski, “Alım ve satım tarafındaki müşterilerimiz, mevcut ticaret ve yatırım akışlarında iyileştirme alanları belirledi ve biz de yenilikçi çözümlerle yanıt verdik,” dedi. “Buluşlarımızın patentlerle ödüllendirildiğini görmekten heyecan duyuyoruz, çünkü müşterilerimiz, AI’ı akışlarına entegre etme konusunda bizimle ortaklık yapmaya devam ediyor.

Son iki on yılda tahvil piyasasında yaşanan ilerlemelere rağmen, yenilik ve elektronifleşme açısından diğer varlık sınıflarının gerisinde kaldı. Broadridge tarafından kurulan LTX, kurumsal tahvil piyasası katılımcılarının anlamlı işlem öncesi verilere erişim, likidite keşfi ve ticaretleri verimli bir şekilde gerçekleştirme konusundaki zorluklarını ele almak için oluşturuldu. Kurumsal tahvil ticaretinin tüm döngüsü boyunca, analiz ve portföy yönetiminden ticarete kadar AI destekli iş akışlarını etkinleştiren LTX, tahvil keşfi ve seçimi, likidite keşfi, karşı taraf seçimi ve ticaret icrasında yeni verimlilikler getiriyor.

Bu patentli teknolojilere ek olarak, LTX’in diğer son yenilikleri arasında kullanıcıların kurumsal tahvilleri tanımlamasına ve saniyeler içinde karmaşık tahvil ile ilgili sorguları yanıtlamasına yardımcı olan patent bekleyen yapay zeka uygulaması BondGPT ve kurumsal sürümü BondGPT+ bulunuyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir