Kripto

Ethereum, Holešky Testnet’i tanıttı

Avatar
  • 18 Eylül 2023
  • Okuma süresi: 2 dakika
Ethereum, Holešky Testnet’i tanıttı

Bybit Global tarafından hazırlanan bültende günün gelişmelerine yer veriliyor.

SPX endeksi %1,22 düştü, bu haftanın piyasa odağı İnşaat İzinleri, FOMC, Mevcut Ev Satışları, Flash PMI ve Enerji. Daha geniş kripto para piyasası yükselişte; Bitcoin ve Ethereum son 24 saatte sırasıyla %0,25 ve %0,15 yükseldi.

Bugünün en iyi performans gösteren kripto para birimi, Firehose’u blok zincirine yerleştirmesinin ardından son 24 saat içinde %9,7 artış gösteren CORE oldu.

Ocak 2023’te piyasaya sürülen Core DAO (CORE), gelişmiş güvenlik ve ölçeklenebilirlik için PoW ve DPoS’u birleştiren hibrit bir fikir birliği mekanizması kullanarak Bitcoin’in madencilik hashrate’i ve Ethereum’un EVM’si ile entegre olan Turing eksiksiz bir blok zinciridir. Arz sınırı 2,1 milyar token’dır ve ödüller 81 yıl boyunca dağıtılır, blok ödüllerinin ve ücretlerin bir kısmı yakılır. Son zamanlarda CORE, The Graph protokolü için geliştirilen bir teknoloji olan Firehose’u entegre ederek Core’daki geliştiricilerin alt grafikleri kullanarak blok zinciri verilerine hızlı bir şekilde erişmesini sağladı ve blok zinciri veri işlemeyi daha etkili ve verimli hale getirdi.

Ethereum, stake etme, altyapı ve protokol geliştirmeyi kolaylaştırmak için 1,6 milyar Ether’lik (HETH) ilk arz ile “Holešky” adlı yeni bir test ağı başlattı. Bu hamle, yeterli test için çok düşük bir arza sahip olan eski Goerli test ağının sınırlamalarına bir yanıt olarak geliyor. Sepolia, uygulama geliştirme için ana ağ olmaya devam edecek. Ethereum ekibi Goerli’yi Ocak 2024 itibariyle kullanımdan kaldırmayı planlıyor. Holešky’nin ücretleri ve düğüm işletme maliyetlerini azaltmayı amaçlayan yeni özelliklerin test edilmesinde önemli bir rol oynaması bekleniyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir