Kripto

Citigroup, Citi Token hizmetlerini başlattı

Avatar
  • 19 Eylül 2023
  • Okuma süresi: 2 dakika
Citigroup, Citi Token hizmetlerini başlattı

Bybit Global tarafından hazırlanan bültende blokzincir ve kriptoda günün gelişmelerine yer veriliyor.

SPX endeksi %0,07 artarken, yükseliş faktörleri arasında 10 yıllık T-note getirisindeki düşüş ve iPhone 15 için güçlü ön siparişler nedeniyle %1,69 artan Apple gibi teknoloji hisselerindeki ralli yer aldı. Daha geniş kripto para piyasası yükselişte olup, Bitcoin ve Ethereum son 24 günde sırasıyla %1,17 ve %1,28 yükseldi.

Bugünün en iyi performans gösteren şirketi, uzun vadeli topluluk katılımını ve yönetişimi artırmayı amaçlayan bir stake programını duyurduktan sonra son 24 saat içinde %9,4 artış gösteren LEVER oldu. 

2022’de faaliyete geçen LeverFi (LEVER), yatırımcıların getiri sağlayan varlıkları daha büyük alım satım pozisyonları ve daha düşük likidasyon riski için tek bir teminat sepetinde birleştirmelerine olanak tanıyan ve borç verenlerin yatırımcılara güvenli ve izinsiz bir ortamda borç vererek rekabetçi getiriler elde etmelerini sağlayan merkezi olmayan bir kaldıraçlı alım satım platformudur. Yakın zamanda LeverFi, yönetişim gücü olarak da işlev gören LVR tokenleri şeklinde ödüller sunarak LEVER’ın uzun vadeli stake edilmesini teşvik etmek için Eylül ayında Governance Staking’i başlatacak. Daha yüksek kilitleme süreleri, daha yüksek ödül çarpanlarıyla birlikte gelir. Bu girişim, topluluk teşviklerinin hizalanmasına, dolaşımdaki arzın azaltılmasına ve governance.hours’a aktif katılımın teşvik edilmesine yardımcı olmaktadır.

Citigroup, kurumsal müşterilere sınır ötesi ödemeler, likidite ve otomatik ticaret finansmanı çözümleri sunan blok zinciri tabanlı bir hizmet olan Citi Token Services’i başlattı. Platform, Citi’nin küresel ağına entegre edilmiş tokenize mevduatlar ve akıllı sözleşmeler kullanıyor. İki pilot test tamamlandı; biri akıllı sözleşmeler yoluyla anında ödemeleri kolaylaştırarak işlem sürelerini günlerden dakikalara indirirken, diğeri Citi şubeleri arasında 7/24 likidite transferine izin verdi. Hizmet, atomik uzlaştırma için Düzenlenmiş Yükümlülük Ağı teknolojisini ve tokenize edilmiş ticari banka parasının bir biçimi olan mevduat tokenlerini kullanıyor. JPMorgan da benzer bir teknolojiyi araştırıyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir