Kripto

Bybit Hong Kong’da VATP lisansı alıyor

Avatar
  • 1 Şubat 2024
  • Okuma süresi: 2 dakika
Bybit Hong Kong’da VATP lisansı alıyor

Bybit, VATP Uygulaması ile Hong Kong’un Fintech Ekosistemine Katkıda Bulunacak.

Bybit, Hong Kong’daki Fintech Ekosistemine Destek Olmak için VATP Lisansına Başvurdu. Bybit, VATP Uygulaması ile Hong Kong’un Gelişen Fintech Ekosistemine Katkıda Bulunmayı Taahhüt Ediyor.

 

Bybit, hacim bakımından dünyanın en büyük üçüncü kripto para borsası olarak, Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’na (SFC) sanal varlık ticaret platformu (VATP) lisansı için yaptığı başvurunun web sitesinde listelenmesinin memnuniyetini dile getirdi. Bybit, SFC’nin kripto para endüstrisini düzenleme ve güvenli ticaret için uygun bir çerçeve sağlama çabalarını takdir etmektedir.

Bybit, Hong Kong’da VATP lisansı almanın yanı sıra, kara para aklama (AML) ve müşterini tanı (KYC) düzenlemelerine ilişkin yüksek standartları yerine getirmeyi ve kullanıcılar için güvenli ve şeffaf bir ticaret ortamı sağlamayı hedeflemektedir.

Hong Kong hükümetinin fintech ekosistemi oluşturma çabalarını öven Bybit, şehrin Asya Pasifik bölgesindeki operasyonları ve kurumsal müşterileri için stratejik bir konum teşkil ettiğini belirtiyor. Bybit, Hong Kong’da bir kripto ekosistemi geliştirmeye katkıda bulunma ve inovatif kripto hizmetleri sunma konusunda heyecan duyduğunu ifade etmektedir.

Bybit, Hong Kong’un bölgesel bir finans merkezi olarak konumunu güçlendirmeyi hedeflerken, SFC ve diğer ilgili paydaşlarla yakın iş birliği içinde çalışmayı sabırsızlıkla beklediğini belirtiyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir