Kripto

Binance TR ve Binance Global Arasında ne fark var?

Avatar
  • 26 Eylül 2023
  • Okuma süresi: 3 dakika
Binance TR ve Binance Global Arasında ne fark var?

Binance TR, “Binance TR ve Binance Global arasındaki farklar nelerdir?” sorusunu yanıtlıyor.

Günlük işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance Global’den tamamen bağımsız şekilde hayata geçen Binance TR, Binance Global’in küresel blockchain ekosistemini geliştiren ve büyüten gücünden ilham alarak 2020 yılında Türkiye’de kuruldu.

Ürün Bazında Farklılıklar

Kurulduğu günden bu yana MASAK mevzuatı ve yükümlülükleri ile uyumlu bir şekilde her geçen gün büyüyen bir kullanıcı topluluğuna hizmet vermeye devam eden Binance TR’nin Otomatik Yatırım, Dönüştür, Gelişmiş Al/Sat ve Kolay Al-Sat olmak üzere 4 temel ürünü bulunuyor. Binance Global’in ise aralarında Launchpad, NFT, BNB olmak üzere 20’ye yakın ürünü bulunuyor. Bunun yanı sıra Binance TR’de vadeli işlemler yapılmazken, Binance Global’de vadeli işlemlerde alım-satım yapabilmek mümkün.

Para Çekme-Yatırma Farklılıkları

Binance TR, Binance Global’den farklı olarak Türkiye’nin önde gelen bankaları İş Bankası, Akbank, Fibabanka, Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Şekerbank ile gerçekleştirdiği iş birlikleriyle kullanıcıların işlem yapmasını kolaylaştıran bir altyapı sunuyor. Binance Global’de para yatırma ve çekme işlemlerini gerçekleştirmek için ise kullanıcıların Binance TR’deki Binance Transfer özelliği ile bakiye aktarımı yapmaları gerekiyor.

Kripto Varlık Farklılıkları

2022 yılı sonu itibarıyla tüm spot Bitcoin işlemlerinin yüzde 92’sinin gerçekleştiği Binance Global’de 350’den fazla coin ve altcoin ile işlem yapılabilirken, Binance TR’de 150’den fazla coin ve altcoin kullanıma sunulmuş durumdadır. Öte yandan Binance TR’de 120’yi aşkın TRY işlem çiftinin listelendiğini de belirtelim.

Platform Farklılıkları

Binance Global, Türkçe ve İngilizce dahil olmak üzere çok sayıda dili desteklerken; Türkçe odaklı bir platform olan Binance TR’de içerikler aynı zamanda İngilizce olarak sunuluyor. Web sitesi ve uygulaması Türkçe arayüze sahip olan Binance TR, Türkçe canlı teknik destek hizmeti vermenin yanı sıra Twitter ve Telegram üzerinden duyurularını anlık olarak kullanıcılarla paylaşıyor. Böylelikle kullanıcılar Binance TR’de yabancı dil engeline takılmadan alım-satım işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebiliyorlar.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir