BlokZincir Kripto

Binance TR, ISO 27701 Sertifikası Aldı

Avatar
  • 3 Kasım 2023
  • Okuma süresi: 3 dakika
Binance TR, ISO 27701 Sertifikası Aldı

Binance TR, ISO 27701’i almaya hak kazandığını duyurdu.

Binance TR, uluslarararası bilgi güvenliği yönetim sistemi sertifikası olan ISO 27001 ile kişisel verilerin yönetim sistemi sertifikası olan ISO 27701’i almaya hak kazandığını duyurdu. Binance TR’nin bilgi ve veri güvenliğine ilişkin başarıyla tamamladığı bu akreditasyon aynı zamanda platformun kullanıcılarına ve topluluğuna verdiği güven taahhüdünün bir parçası.

Binance TR, sırasıyla bilgi güvenliği ve veri gizliliği alanlarında uluslararası kabul gören yüksek standartları karşıladığı için ISO 27001 ve ISO 27701 sertifikalarını aldı. Kurulduğu günde bu yana sağlam güvenlik altyapısı, veri koruma uygulama ve süreçlerini geliştirmek, Binance TR’nin en önemli öncelikleri arasında yer alıyor. ISO sertifikaları, platformun bu alanlarda gösterdiği tutarlı çabaların ve yaptığı yatırımın da bir kanıtıdır.

En iyi uygulamaları şekillendiren 100 yılı aşkın deneyime sahip, çok uluslu bağımsız bir akreditasyon kuruluşu olan BSI Group tarafından gerçekleştirilen güvenlik ve gizlilik alanlarına ilişkin kapsamlı değerlendirmenin ardından tüm kriterleri karşılayan Binance TR her iki ISO sertifikasının sahibi oldu. Konuyla ilgili Binance TR Genel Müdürü Mücahit Dönmez, “Bilgi güvenliği ve gizlilik bilgi süreçlerinde yüksek standartlar oluşturmak, güvenilir bir şirketin ayırt edici özelliklerindendir. Biz de Binance TR olarak uluslararası geçerliliğe sahip bu sertifikaları alarak tam da bunu gösterdik. Kullanıcılarımızın, varlıklarının ve bilgilerinin en güncel küresel standartlar doğrultusunda korunduğunu bilerek kendilerini daha güvende hissedeceklerini umuyoruz.” ifadelerini kullandı.

İleriye dönük olarak Binance TR, hem ISO 27001 hem de ISO 27701 sertifikalarında belirtilen standartlara uygunluğun devamını sağlamak için yıllık olarak denetimden geçmeye devam edecek. Binance TR’nin bu önemli başarısı, parçası olduğu ekosistemde Binance’in bu yılın başlarında Fransa, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde elde ettiği başarıları yansıtıyor.

Binance, blockchain gibi yeni ortaya çıkan ve hızla gelişen bir sektörde, köklü endüstri standartlarına ve düzenlemelerine bağlı kalmanın blockchain ekosisteminin daha geniş küresel toplulukta güven tesis edilmesine katkı sağlayacağına inanıyor. Bu nedenle Binance ve Binance TR de dahil olmak üzere ekosistemindeki diğer kuruluşlar, güvenlik, gizlilik ve uyumluluk sertifikalarını her zaman uygun olan yerlerde genişletmeye çalışıyor.

Binance’teki Güvenlik Yönetişimi ekibi bu başarılarda çok önemli ve öncü bir rol oynuyor. Güvenlik ve uyumluluk standartlarına olan bağlılıkları, güven aşılayan bir blockchain ekosistem yaratılmasında etkili oluyor. Bu çabalar aynı zamanda Binance’in blockchain ekosistemini herkes için güvenli  hale getirmeye yardımcı olma taahhüdünü tamamlıyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir