Fintek

BILL, Adyen ile İş Birliği Yaptı

Avatar
  • 6 Şubat 2024
  • Okuma süresi: 2 dakika
BILL, Adyen ile İş Birliği Yaptı

BILL, Ödeme ve Kart Çıkarma Deneyimleri İçin Adyen ile İş Birliği Yaptı.

BILL, faturaların ödenmesi ve alınmasına yönelik çözümlerinde gelişmiş ödeme ve kart çıkarma deneyimleri sunmak için Adyen’i seçtiğini duyurdu.

Şirket, sanal kart teklifine Adyen’in kart çıkarma araçlarını entegre etti. Eski adıyla Bill.com olan şirket, 2022 yılında BILL olarak yeniden markalaştı.

Küçük işletme finansal otomasyon çözümleri sağlayıcısı BILL bu hafta, hesap ödenebilir (AP) ve hesap alacakları (AR) çözümleri için gelişmiş ödeme alımı ve kart çıkarma deneyimleri sunmak üzere ödeme teknolojisi platformu Adyen’i seçtiğini açıkladı.

BILL, AP ve AR çözümleri kapsamında sanal kart teklifine Adyen’in kart çıkarma hizmetlerini entegre etti. Kaliforniya merkezli şirket, Adyen’in teknolojisinin KOBİ’ler için daha fazla fırsat yaratacağını ve daha sorunsuz ödeme deneyimleri sunmalarına yardımcı olacağını bekliyor.

Adyen’in Platformlar ve Finansal Ürünlerden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Blake Breathitt, “BILL’in KOBİ’lerin gelişimine yardımcı olma konusundaki odaklarına katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz ve finansal işlemlerde kategori lideriyle kart çıkarma konusunda ilişkimizi genişletiyoruz,” dedi. “Lisans çerçevemiz ve entegre finansal ürünlerimizle birlikte, BILL’in sağlam kart ürünleri ve hizmetleri ekosistemine katkıda bulunmayı dört gözle bekliyoruz.”

İsveç merkezli Adyen, 2006 yılında kuruldu ve ödeme kabulü, entegre ödemeler, sanal kart yetenekleri, doğrulama, risk yönetimi, içgörüler ve daha fazlasını sunuyor. Şirketin kurumsal müşterileri arasında Meta, Uber, H&M, eBay ve Microsoft bulunuyor.

BILL, 2006 yılında Bill.com olarak kuruldu, 2019 yılında halka açıldı ve 2022 yılında şu anki adına yeniden markalandı. Şirketin şu anki piyasa değeri 8,19 milyar dolar. Adyen ile bugünkü hamle hakkında konuşan şirketin Ticari İşlerden Sorumlu Başkanı Loren Padelford, “KOBİ müşterilerimize nakit akışlarını yönetmelerinde yardımcı olmak, ödemelerini kolay ve güvenli hale getirmek anlamına geliyor. BILL’e duydukları güven sayesinde müşterilerimiz kolayca ödemelerini yapabilir ve işlerinin başına dönebilirler,” dedi.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir