Fintek

B2C2, Lüksemburg’da VASP Kaydı Aldı

Avatar
  • 7 Şubat 2024
  • Okuma süresi: 3 dakika
B2C2, Lüksemburg’da VASP Kaydı Aldı

B2C2, Lüksemburg’da düzenleyici onay alarak Avrupa Birliği’ndeki varlığını genişletti.

Küresel çapta kurumsal müşterilere hizmet veren önde gelen kripto likidite sağlayıcısı B2C2, Lüksemburg’da düzenleyici onay alarak Avrupa Birliği’ndeki varlığını genişletti.

B2C2, Lüksemburg’un Finans Sektörünü Denetleme Komisyonu (CSSF) kamu kaydına resmi olarak kaydedilen 12. sanal varlık hizmet sağlayıcısı (VASP) oldu. B2C2, uzun süredir Amerika, Asya-Pasifik ve EMEA bölgelerinde çeşitli bir müşteri tabanına hizmet vermesine rağmen, bu düzenleyici onay, şirketin Lüksemburg’un hızla gelişen dijital varlık piyasasından fırsatları değerlendirme yolundaki büyümesinde bir dönüm noktası olarak kabul ediliyor.

Londra ofisinde İşletme Müdürü olarak görev yapan Denzel Walters, Lüksemburg ekibine Lüksemburg Başkanı olarak liderlik edecek. Daha önce İngiltere Bankası, Prudential Regulatory Authority ve Optima Partners’ta çalışan Denzel, yeni role geniş düzenleyici ve iş bilgisi ile güçlü liderlik deneyimi getiriyor.

VASP kaydı, B2C2’nin kurumsal müşterilere tezgah üstü (“OTC”) kripto hizmetleri sunmasına olanak tanıyacak ve büyüyen dijital varlık ekosistemi ile işbirliği yapma fırsatlarını artıracak. Kayıt, B2C2’ye yerel VASP’ler, geleneksel finans kurumları ve diğer piyasa katılımcıları ile işbirliği yapma fırsatlarını da artıracak.

Lüksemburg VASP kaydı, B2C2’nin Paris merkezli dijital varlık likidite sağlayıcısı Woorton’un yakın tarihli satın alımının ardından gelmektedir. B2C2, MiCA’nın yürürlüğe girmesinden önce Avrupa Birliği’ndeki varlığını daha da güçlendiriyor.

B2C2 Grup CEO’su Thomas Restout şunları söyledi: “B2C2, MiCA düzenlemesinin yürürlüğe girmesine hazırlanırken, Lüksemburg’da VASP kaydı almak, Lüksemburg’un hızla genişleyen sanal varlık topluluğuna ev sahipliği yapması açısından B2C2 için bir başka dönüm noktasıdır. Lüksemburg’daki yeni Başkanımız Denzel Walters, düzenleyici bilgisi ve B2C2’de olağanüstü büyüme sağlama konusundaki kanıtlanmış deneyimiyle, Lüksemburg’daki müşterilere sorunsuz bir operasyonel ve ticaret deneyimi sunacak.”

B2C2’nin Lüksemburg Başkanı Denzel Walters ise şunları ekledi: “B2C2’nin Lüksemburg operasyonlarını yönetmekten heyecan duyuyorum ve yerel dijital varlık ekosistemi ile işbirliği yapmaya ve katkıda bulunmaya sabırsızlanıyorum. İngiltere, ABD ve Asya-Pasifik’teki operasyonlarımıza paralel olarak, Lüksemburg ofisimiz müşterilerimize eşsiz likidite ve olağanüstü hizmet sunmaya devam edecek.”

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir