Fintek

Visa Kanada ve Plug and Play, Ortaklık Kuruyor

Avatar
  • 22 Ocak 2024
  • Okuma süresi: 3 dakika
Visa Kanada ve Plug and Play, Ortaklık Kuruyor

Visa Kanada ve Plug and Play, Fintek’leri Desteklemek İçin Ortaklık Kuruyor.

Visa Kanada, hızlandırıcı ve risk sermayesi (VC) şirketi Plug and Play’in Kanada Fintek pazarına girişini destekleyecek.

Pazartesi günü (22 Ocak) yapılan bir basın açıklamasında belirtildiği üzere, bu işbirliği sayesinde Kanadalı Fintek şirketleri, Visa’nın küresel ağına erişebilecek; özel, etkileşimli etkinliklere katılacak; ve yeni ortaklarla bağlantı kurabilecekler.

Visa Kanada’nın dijital ortaklıklar ve Fintek başkanı Chris Ferron, basın bülteninde şunları söyledi: “Dijital ödemelerde lider olarak, ödeme teknolojisi ve kullanıcı deneyimlerinin sınırlarını zorlayan stratejik işbirlikleri ve ürün teklifleriyle Fintek’lerle birlikte çalışıyoruz. Fintek’lerin misyonunu ilerletmek ve para hareketini kolaylaştırmak için Plug and Play ile çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Plug and Play, girişim şirketleri, kurumlar, VC firmaları, üniversiteler ve hükümet ajanslarına bağlantı sağlar; kurumsal inovasyon programları sunar; ve girişim hızlandırma programları düzenler. Organizasyonun merkezi Silikon Vadisi’nde bulunuyor ve dünya çapında 50’den fazla konumda faaliyet gösteriyor. Visa, organizasyonun kurucu sponsorlarından biri olarak belirtiliyor.

Plug and Play’in kurucusu ve CEO’su Saeed Amidi, “Visa ile ortak çabalarımız, Kanada’daki bölgede Fintek girişimlerinin etkisini artıracak. Birlikte, küresel girişimci topluluğu içinde yenilikleri teşvik etmeye ve çığır açan fikirlerin büyümesini desteklemeye olan bağlılığımızı sergileyeceğiz,” dedi.

Visa ve Plug and Play’in Kanada’daki ittifakı, organizasyonların Amerika Birleşik Devletleri’ndeki işbirliklerine dayanıyor. Bu işbirliğinde, teknoloji endüstrisindeki çeşitli kurucular için tasarlanmış bir Kapsayıcı Fintek Hızlandırma programı başlatıldı ve katılımcılara Visa ürünlerine, uygulama programlama arayüzlerine (API’ler) ve içgörülere erişim sağlandı.

Başka bir girişim destekleme çabası olarak Visa’nın Afrika Fintek Hızlandırma programı, Haziran ayında, iş büyümesi ve mentorluk etrafında merkezlenen bir program aracılığıyla yılda 40 girişimi destekleyeceğini söyledi. Afrika’daki Fintek girişimleri, yılda iki başvuru döneminde programa başvurabilirler.

Mayıs ayında, Visa, Asya-Pasifik bölgesindeki 2023 Visa Hızlandırma Programı için yedi girişimi seçti. Visa Hızlandırma Programı şu anda dördüncü yılında olup, daha önce 2021, 2022 ve 2023 yıllarında katılımcı grupları seçilmişti. 2024 dönemi için başvurular 8 Mart’a kadar açık.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir