Fintek

Visa, B2B Dijital Cüzdan Yeteneklerini Güçlendiriyor

Avatar
  • 13 Şubat 2024
  • Okuma süresi: 2 dakika
Visa, B2B Dijital Cüzdan Yeteneklerini Güçlendiriyor

Yeni Visa Ticari Ödeme Mobil, yapılandırılmış ödeme kontrolleri ile bir ticari token hesabı sağlayacak.

Visa, finans kuruluşlarının çalışanların dijital cüzdanlarına sanal kurumsal kartlar eklemesine olanak tanımak için Conferma Pay ile iş birliği yapıyor.

Visa, Apple Pay ve Google Pay gibi üçüncü taraf cüzdanlara eklenebilen sanal kartların, kurumsal kullanıcılar için kolaylık, güvenlik ve esnekliği artıracağını söylüyor.

Yeni Visa Ticari Ödeme Mobil, yapılandırılmış ödeme kontrolleri ile bir ticari token hesabı sağlayacak. Visa’nın dolandırıcılık riskini en aza indirdiğini ve güvenli bir ödeme ortamı sağladığını belirttiği tokenizasyon teknolojisini kullanırken, işletmelerin işlemleri sorunsuz bir şekilde başlatmalarını sağlıyor.

Regions Bank, Hazine Yönetimi müşterileri için teknolojiyi devreye alan ilk kredi veren oldu. Visa Ticari Çözümler, Küresel Ürün Başkan Yardımcısı Gloria Colgan, “İşletmelere talep üzerine ve güvenli ödemeler sağlıyoruz, onlara günümüzün dinamik iş ortamında hayati önem taşıyan sanal, mobil işlemlerin esnekliğini ve hareket kabiliyetini veriyoruz,” diyor.

Bu arada, Kuzey Amerika, Asya Pasifik ve EMEA’da zaten mevcut olan Visa Ticari Ödeme, Latin Amerika ve Karayipler bölgesi genelinde de genişletiliyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir