Fintek

Un Üretimine Metaverse Dünyası da Dahil Oldu

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 3 Mayıs 2023
  • Okuma süresi: 3 dakika
Un Üretimine Metaverse Dünyası da Dahil Oldu

5. Ekmek, Pasta Makineleri, Dondurma, Çikolata ve Teknolojileri Fuarı Bakery Plus,  Ato Congresium Kongre ve Sergi Merkezi’nde  kapılarını açtı.

4 yıl aradan sonra lezzet teknolojilerinin başkentte bir araya geldiği fuar; unlu mamuller ve pastacılık sektöründen işletmeler başta olmak 20 binin üzerinde ziyaretçinin yatırım süreçlerine öncülük edecek.

Messe Stuttgart Ares Fuarcılık tarafından düzenlenen fuar; 10 bin metrekarelik alanda kapılarını açtı. Açılışa Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı eşlik etti.  Bakery Plus, bu yıl alanında 94 katılımcı firma ve 200’e yakın marka ile hedef pazarlardan satın almacılara ulaşmak için önemli fırsatlar sunuyor.

Vr Destekli Gözlükler ile Un Fabrikaları Geziliyor

Fuarda birbirinden farklı son teknolojiye sahip gıda ekipmanları, meraklıları tarafından yoğun ilgi ile karşılanıyor. Gaziantepli bir un firması tarafından geliştirilen VR destekli gıda simülatörü ile katılımcılar metaverse dünyasında un fabrikalarından ekmek üretimine kadar birçok aşamayı keşfediyor.

Hamur İşlerini Kolaylaştıran Ekipmanlar Görücüye Çıktı

Hamur işi tariflerini kolaylaştırarak pratik hale getiren otomatik hamur yoğurma ve kesme makineleri fuarda en çok ilgi görenler arasında yer alıyor. Pratik bir şekilde mantı hamurunu açarak, istenilen şekilde kesme işlemi sağlayan otomatik mantı kesim makinesi ziyaretçiler tarafından oldukça ideal bir ekipman olarak ilgi görüyor. Saatte 50 kilogram baklava hamuru üreten hamur makinesi de, 0,03 inceliğinde baklava yufkası da açarak alanında öncü ekipman olmayı sürdürüyor.

Ünlü Şefler Canlı Pişirimlerle Lezzet Şöleni Yaşatıyor

Fransa’dan günümüze gelen bir lezzet olan kruvasanlar yapım aşamaları ile sevenleri tarafından büyük bir dikkatle izleniyor. İSMEK Fırıncılık ve Pastacılık Okulu Usta Öğreticisi Şef Muammer Şimşek son teknoloji fırınlarda pişirdiği ekmek çeşitleri ile fuarın gözdesi oldu. Çikolata uzmanı Eğitmen Şef Bilge İyigün ise fuarda yaptığı çeşit çeşit aromalara sahip el yapımı çikolatalarla tüm ziyaretçileri büyülüyor.

Hamur işi ekipmanlarının yanı sıra endüstriyel soğutma ve ısıtma alanında son teknolojik fırınlar ile soğutma makineleri yer alıyor. Dondurma severlere çeşit çeşit sunum ve ikramlarda bulunan firma sahipleri aynı zamanda soğutma makinelerini de ziyaretçilerin beğenisine sunuyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir