Fintek

ThinkMarkets, Apple Pay ve Google Pay Seçeneklerini Getirdi

Avatar
  • 13 Haziran 2024
  • Okuma süresi: 3 dakika
ThinkMarkets, Apple Pay ve Google Pay Seçeneklerini Getirdi

ThinkMarkets, MENA Bölgesindeki Müşterilerine Apple Pay ve Google Pay Seçeneklerini Getirdi.

Çok varlıklı ticaret sağlayıcısı ThinkMarkets, MENA bölgesindeki müşterileri için yeni ödeme seçeneklerini duyurdu. Dubai Finansal Hizmetler Otoritesi’nden (DFSA) yeni bir lisans için düzenleyici onay alarak Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki varlığını genişletti.

Genişletilmiş Ödeme Seçenekleri

MENA bölgesindeki yatırımcılar artık yerel kartlar, Google Pay ve Apple Pay kullanarak hesaplarına para yatırabilecekler. Bu seçenekler, Katar Riyali, Emirlik Dirhemi, Suudi Riyali ve Umman Riyali para birimlerini desteklemektedir. Yakın zamanda alınan DFSA lisansı, ThinkMarkets’in BAE’deki müşterilerine ThinkTrader platformuna entegre edilmiş gelişmiş ticaret araçlarına erişim sağlamasına olanak tanıyor. Bu araçlar arasında Signal Centre, TrendRisk Scanner ve Traders’ Gym gibi yatırımcıların ticaret deneyimlerini geliştirmeyi amaçlayan özellikler bulunmaktadır.

ThinkMarkets’in eş CEO’su ve kurucu ortağı Faizan Anees, yeni DFSA lisansı hakkında, “BAE ve daha geniş MENA bölgesi yüksek büyüme potansiyeline sahip bir pazar ve bu yeni lisans, bu bölgeden yeni müşterileri düzenlenmiş ve güvenli bir şekilde kazanmamıza olanak tanıyacak,” dedi. “Yeni DFSA lisansımız, müşteri tabanımıza daha iyi hizmet etmemize yardımcı olurken, ThinkMarkets’in bölgedeki yeni, stratejik pazarlara olan varlığını da genişletmeye yardımcı olacak.”

TradingView Entegrasyonu

Bu arada, ThinkMarkets, ThinkTrader web sitesine TradingView grafik platformunu entegre ettiğini duyurdu. Bu entegrasyon, yatırımcıların analitik yeteneklerini genişletmelerine ve aynı anda sekiz grafiği izlemelerine olanak tanıyor. Aracı kurumun web sitesindeki açıklamaya göre, bu iyileştirme, kullanıcıların birden fazla varlığı veya piyasa hareketlerini aynı anda izlemelerine olanak tanıyarak gelişmiş piyasa görünürlüğü sağlar. Ayrıca, çeşitli zaman aralıklarında piyasa trendlerinin özelleştirilebilir görünümleri ve tarihsel veri navigasyonuna erişim içerir.

 

ThinkMarkets’in MENA bölgesindeki müşterilerine Apple Pay ve Google Pay seçeneklerini sunması, bölgedeki yatırımcılar için önemli bir gelişme olarak öne çıkıyor. Yeni DFSA lisansı, şirketin Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki genişleme stratejisine güçlü bir katkı sağlıyor. Ayrıca, TradingView entegrasyonu, yatırımcıların analitik yeteneklerini artırarak ticaret deneyimlerini iyileştirme potansiyeline sahip. Bu yenilikler, ThinkMarkets’in müşteri tabanını genişletme ve bölgedeki varlığını güçlendirme hedeflerine ulaşmasında önemli adımlar olarak değerlendirilebilir.

 

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir