Kripto

Tether ve Rhino.Fi stratejik ortaklık kurdu

Avatar
  • 18 Ocak 2024
  • Okuma süresi: 2 dakika
Tether ve Rhino.Fi stratejik ortaklık kurdu

Tether ve Rhino.Fi, USDt’nin DeFi ekosistemindeki kullanıcı deneyimini geliştirmek için stratejik ortaklık kurdu.

Tether ve Rhino.fi, stratejik bir iş birliği yaparak kripto para sektöründe zincirler arası işlemleri geliştirmeyi ve DeFi alanında USDt kullanıcı deneyimini artırmayı hedefliyor. Bu ortaklıkla, kullanıcılar için likiditeyi artırmak ve sürtünmeyi azaltmak amaçlanıyor.

 

Kripto para sektörü şirketlerinden Tether ve öncü DeFi köprüsü Rhino.fi, zincirler arası işlemleri geliştirmeyi ve DeFi alanında USDt için kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi amaçlayan stratejik bir iş birliği gerçekleştiriyor. Bu iş birliği, Layer 1 (L1) blok zincirleri ve Layer 2 (L2) rollup’ları genelinde USDt’ye daha kolay erişimini sağlayarak likiditeyi iyileştirecek ve ücret yapılarını düzenleyerek kullanıcıların minimum maliyetle 100 bin dolara kadar köprü oluşturmasına olanak tanıyacak.

Rhino.Fi, 2024’te yeni Ethereum rollup’ları dahil ederken USDt desteğini Tron, Base ve Solana gibi ağlara genişletmeyi planlıyor. 94 milyar token dolaşımına sahip olan Tether, en yaygın kullanılan stablecoin için çeşitli kullanım senaryolarını desteklemeye devam ediyor. Bu iş birliği, çeşitli zincirler ve rollup’lar genelinde USDt kullananlar için likiditeyi artırmayı ve friction’ı azaltmayı amaçlıyor.

Tether CEO’su Paolo Ardoino, “Rhino.fi ile olan bu stratejik iş birliğinden heyecan duyuyoruz. Bu iş birliği çeşitli blockchain ekosistemlerinde USDt’nin erişilebilirliğini, verimliliğini ve kullanışlılığını yaygınlaştırmada önemli bir adımı temsil ediyor.” dedi. Rhino.fi CEO’su Will Harborne ise “USDt dünyada kullanım açısından en geniş çapta benimsenen stablecoin. Bu uzun vadeli iş birliği, USDt’nin DeFi alanındaki varlığını birden fazla zincirde daha da genişletecek” açıklamalarında bulundu.

Her iki şirket de kaynaklarını ve uzmanlıklarını birleştirerek kripto dünyasında kesintisiz zincirler arası işlemler oluşturmayı ve DeFi alanında faaliyet gösteren herkes için kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi hedefliyor. Bu iş birliği, birbirine daha bağlı, kullanıcı dostu ve merkezi olmayan bir finansal ekosistemin önünü açmayı amaçlıyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir