Kripto

Tether, FOIL konusundaki şeffaflık taahhüdünü devam ettiriyor

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 26 Haziran 2023
  • Okuma süresi: 3 dakika
Tether, FOIL konusundaki şeffaflık taahhüdünü devam ettiriyor

Tether, son dönemde FOIL ile ilgili kamuoyuna yansıyan olumsuz haberlere ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Tether, yılın ilk döneminde 2021 yılında gerçekleştirdiği anlaşma doğrultusunda New York Başsavcılığı’na olan raporlama yükümlülüklerini tamamladı. Anlaşma’ya göre, Tether’in iki yıl boyunca her çeyrekte rezervlerine ilişkin raporlama yapma yükümlülüğü bulunuyordu. Tether, gereklilikleri tam anlamıyla yerine getirirken, raporların eksik olduğuna veya yetersiz olduğuna dair herhangi bir iddia gündeme gelmedi.

Haber platformu CoinDesk, 2021 anlaşmasından kısa bir süre sonra New York’un Bilgi Edinme Özgürlüğü Yasası kapsamında Tether’in ilk çeyrek raporuna ilişkin kamu açıklaması talebinde bulundu. New York Başsavcılığı, Tether’in CoinDesk’e olan muhalefetini bırakmasına karar vermesi üzerine ilgili belgeleri CoinDesk’e sağladı. Tether, bu süreci başlatma nedeni olarak, müşteri verilerinin kamuoyuna açıklanmasını ve kötü niyetli aktörler tarafından istismar edilebilecek hassas ticari bilgilerin kullanımını engellemeyi amaçlarken, şeffaflık konusundaki sürekli ve açık taahhüdü doğrultusunda açık iletişimi önceliklendirmeye devam etti.

Belgelerde Tether’in varlıklarına ilişkin beyanlar yer alıyor 

Sürekli ve kanıtlanabilir şeffaflık taahhüdü; gerçek sorunlarla yüzleşen topluluğumuzda, farklı sonuçlara yol açan Amerikan yargı sürecinin de ötesinde, şeffaflığın önceliklendirilmesi gerektiğini gözler önüne seriyor. Öte yandan açıklanan belgeler arasında, Tether’in banka rezervlerinin tam varlığını gösteren beyanları bulunuyor. Bu beyanlar açıklanan bağımsız ve üçüncü taraf güvence denetimleriyle de kamuoyuna gösterildi. Ayrıca, banka beyanlarındaki yatırımlar listesinde açıkça görülen en iyi varlık yönetimi uygulama kavramlarının, Tether tarafından nasıl uygulandığı da yer alıyor.

Tether, finansal tablosuna güveniyor

Tether’in kendi finansal rakamlarının doğruluğuna en üst düzeyde güvendiği görülüyor. Tether rezervleri özelinde gizli müşteri verilerinin hükümet kurumları tarafından açıklanmasına yönelik hassasiyet 2021 yılındakinden daha düşük, ancak şirketin müşteri verileri konusunda yüksek dikkati hâlâ devam ediyor.

Bu risklere rağmen, Tether şeffaflık konusunda güçlü bir duruş sergileme kararına uygun biçimde hareket ediyor. Yayınlanan bilgiler, doğru bir şekilde okunduğunda ve yorumlandığında, Tether’in iş süreçlerinin meşruiyetini ve rezervlerinin varlığını kamuoyuna açıklıyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir