Fintek

Sygnum, büyüme finansman turunda 40 milyon dolar topladı

Avatar
  • 25 Ocak 2024
  • Okuma süresi: 3 dakika
Sygnum, büyüme finansman turunda 40 milyon dolar topladı

İsviçre’nin dijital varlık bankası Sygnum, büyüme finansman turunda 40 milyon dolar topladı.

Sygnum, Kripto Kışına Rağmen Değerlemesini 40 Milyon Dolarlık Fon Toplayarak Artırıyor!

İsviçre’nin dijital varlık bankası Sygnum, büyük talep gören bir büyüme finansman turunda 40 milyon dolar topladı.

Başlangıçta belirlenen 35 milyon dolarlık hedef, global varlık yönetim grubu ve mevcut müşteri olan Azimut Holding’in lider yatırımcı olarak katılımıyla aşıldı. Bu tur, Sygnum’un değerlemesini Ekim 2022’deki 800 milyon dolarlık Seri B finansmanından 100 milyon dolarlık bir artışla 900 milyon dolara çıkardı. O zamandan beri, Sygnum’un yönetim altındaki varlıkları 4 milyar doları aştı ve müşteri tabanı 60’tan fazla ülkeden 1.700’ün üzerine çıktı. Değerleme artışının yanı sıra, grup ‘kripto kışı’ boyunca küresel ekibini büyütmeye devam etti ve şimdi 250 çalışana yaklaşıyor. İsviçre ve Singapur dışında, grup ayrıca BAE ve Lüksemburg’da faaliyet göstermek için lisanslandı.

Kurucu ortak ve grup CEO’su Mathias Imbach şöyle diyor: “Bu makro ekonomik ortamda güçlü ortaklarla başarılı bir finansman turunu tamamlamak heyecan verici ve yatırımcılarımızın bize olan güveni için minnettarız. Güveni düzenleme ve iyi yönetişim yoluyla inşa etme stratejimiz, tüm piyasa döngülerinde bizi yönlendirdi. Elde edilen gelir, Sygnum’un coğrafi olarak yeni pazarlara genişlemesini ve şu anda dünya genelinde 15’ten fazla banka ve finans kurumunun kripto tekliflerini destekleyen bankadan bankaya platformunun geliştirilmesini hızlandırmak için kullanılacak.”

Nisan 2023’te Sygnum, İsviçre’nin en büyük perakende bankalarından biri olan PostFinance ile milyonlarca İsviçre müşterisine banka düzeyinde dijital varlık hizmetleri sunmak için bir ortaklık duyurdu ve Kasım ayında, firmanın Singapur kolu, 2021’de Cenevre’de başlayan mevcut bir ortaklığı genişleten, 174 yıllık özel banka Bordier & Cie ile bir anlaşma imzaladı.

Azimut Holding’in CEO’su Giorgio Medda şunları söylüyor: “Kripto alanında iyi düzenlenmiş, kurumsallaşmış hizmetlere olan talebin 2024’te artması beklenirken, Sygnum’un stratejik büyüme turu fonlamasında liderlik etmekten memnuniyet duyuyoruz. Sygnum, 2021’den bu yana Avrupa’da ilk olarak birlikte geliştirdiğimiz alternatif yatırım fonlarımızın varlık tahsisinden faydalanacak özel kredi portföyünün ilk tokenizasyonu ile Grup için anahtar bir ortak olmuştur.”

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir