Kripto

SPX endeksi gecelik %0,15’lik getiri ile konsolide oldu.

Avatar
  • 10 Ocak 2024
  • Okuma süresi: 3 dakika
SPX endeksi gecelik %0,15’lik getiri ile konsolide oldu.

SEC’in ele geçirilen X hesabından yapılan sahte ETF duyurusuyla Bitcoin fiyatı dalgalandı.

Bybit tarafından hazırlanan bültende günün gelişmelerine yer veriliyor. İşte günün öne çıkan gelişmeleri ve gündem başlıkları!

SPX endeksi, gecelik %0,15’lik bir getiri ile stabil bir performans gösterdi. Bu arada, geniş kripto para piyasası, Bitcoin ve Ether’in son 24 saatteki sırasıyla %0,13 ve %0,42’lik artışlarıyla ivme kazandı.

SEC’in resmi hesabından yanlışlıkla yayılan ve bir Bitcoin ETF’sinin onaylandığını iddia eden tweet, piyasa dalgalanmalarına yol açtı. SEC Başkanı Gary Gensler, kendi sosyal medya hesabı üzerinden hızlı bir müdahalede bulunarak, kurumun henüz spot bitcoin ETF’lerini onaylamadığını belirtti ve yanıltıcı tweet’i yalanladı. Bu düzeltme öncesinde, yanlış bilgiye dayalı olarak Bitcoin fiyatı 48.000 dolar civarına yükselmişken, Gensler’in açıklamasının ardından 46.291 dolara geriledi. SEC’den spot Bitcoin ETF başvuruları hakkında 10 Ocak’a kadar bir karar açıklanması beklenirken, bu olay piyasada ve medyada geniş yankı buldu. Bloomberg analisti Eric Balchunas’ın spekülasyonlarına göre, yanlış tweet’in gelecek günler için önceden planlanmış olabileceği düşünülmekte.

Kripto para birimi HNT, Helium Network’ün yeni işe alım ücretleri getirmesi ve hizmet sağlayıcı ödüllerini güncellemesi sonucu bugünün en iyi performans gösteren varlığı oldu ve %28,4’lük bir artışla dikkat çekti.

Helium Network, Temmuz 2019’da başlatılan ve 25.000’den fazla Hotspot kullanarak IoT cihazlarını bağlayan bir blok zinciri ağıdır. Helium, LoRaWAN protokolüyle çalışmakta ve Google ile Amazon gibi devlerin IoT platformlarında görülen gizlilik sorunlarını çözerek daha verimli ve özel bir IoT ekosistemi yaratmayı hedeflemektedir. Helium, yakın zamanda WiFi Katılım Ücretleri (HIP-96) ve Veri Kredileri gibi protokol güncellemeleri yapmış, iç ve dış mekan WiFi Erişim Noktaları için belirli ücretler belirlemiş ve MOBİL tokenlerini dahil etmiştir. Ayrıca, Hizmet Sağlayıcı Ödülleri (HIP-87) ve Protokol Emisyonları’nı güncelleyerek, Veri Kredileri kullanımına bağlı olarak Hizmet Sağlayıcılarına %10’a kadar MOBİL emisyonu yapılmasına olanak tanımıştır. Bu güncellemeler, alt ağ token emisyonlarını (IOT ve MOBILE) içeren zincir içi muhasebeyi geliştirmekte, yazılımı basitleştirmekte ve Hizmet Sağlayıcı ödüllerini daha dinamik bir şekilde tahsis etmektedir.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir