Kripto

SOLana Hyperdrive Hackathon beklentisi ile SOL yükseldi

Avatar
  • 3 Ekim 2023
  • Okuma süresi: 2 dakika
SOLana Hyperdrive Hackathon beklentisi ile SOL yükseldi

Bybit Global tarafından hazırlanan bültende günün gelişmelerine yer veriliyor.

SPX endeksi %0,27 düşerken, bu hafta izlenecek temel piyasa göstergeleri arasında ISM İmalat PMI, Hizmetler PMI, Ham Petrol Envanterleri, İlk İşsizlik Başvuruları ve İşsizlik Oranı yer alıyor. Daha geniş kripto para piyasası düşüşte olup, Bitcoin ve Ethereum son 24 saat içinde sırasıyla %0,04 ve %0,28 düştü.

Solana Vakfı Hyperdrive Hackathon’a hazırlanırken bugünün en iyi performans gösteren kripto para birimi SOL, son 24 saat içinde %17,0 artış gösterdi.

Mart 2020’de piyasaya sürülen Solana (SOL), ölçeklenebilirliği ve güvenliği artırmak için benzersiz bir tarih kanıtı mutabakat mekanizması kullanan bir blok zinciridir. Solana, son başvuru tarihi 15 Ekim olan ve 1 milyon dolara kadar ödül ve tohum finansmanı ile yedi farklı parkur sunan çevrimiçi bir küresel hackathon olan Hyperdrive Hackathon’a ev sahipliği yapıyor. Önceki yıllarda Solana’nın hackathon’larına 50.000’in üzerinde katılımcı katılmış ve 3.000’in üzerinde proje başlatılmıştır ve hackathon kazananları 600 milyon doların üzerinde VC fonu toplamayı başarmıştır.

Önde gelen bir web3 borç verme protokolü olan Aave, yönetişim sistemini yenilemeye hazırlanıyor. “Aave governance v3” olarak bilinen güncelleme, işlem ücretlerini en aza indirmek için Polygon PoS ve Avalanche ağlarında yeni bir oylama arayüzü sunacak ve maliyetler Aave DAO tarafından sübvanse edilecek. Ethereum, yönetişim için yedek bir ağ olarak hizmet verecek. Revizyon ayrıca aAAVE tokenlerinin oylamada kullanılmasını sağlayacak ve zincirler arası iletişim için Aave Delivery altyapısını tanıtacak. Yükseltmeyi duyuran BGD Labs, geçişin 21 gün süreceğini ve tüm yönetim delegelerini sıfırlayacağını tahmin ediyor. Haberlere rağmen, AAVE’nin fiyatı nispeten sabit kaldı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir