Editörden

SHEIN, SHEIN Exchange İkinci El Platformunu Başlatıyor

Avatar
  • 5 Haziran 2024
  • Okuma süresi: 4 dakika
SHEIN, SHEIN Exchange İkinci El Platformunu Başlatıyor

SHEIN, Avrupa ve Birleşik Krallık’ta SHEIN Exchange İkinci El Platformunu Başlatıyor.

Küresel Çevrimiçi Moda ve Yaşam Tarzı Perakendecisi SHEIN, SHEIN Exchange İkinci El Platformunu Avrupa ve Birleşik Krallık’ta Başlattı

SHEIN, Avrupa ve Birleşik Krallık’ta SHEIN Exchange ikinci el platformunun genişletildiğini duyurdu. İlk olarak Fransa’daki müşteriler, bu platforma erişim sağlayabilecek.

SHEIN Exchange, SHEIN ürünlerinin alım satımının yapılabildiği entegre bir çevrimiçi eşler arası ikinci el satış platformudur. Platform, SHEIN’in üç pazarında aşamalı olarak kullanıma sunulacak. Fransa’daki kullanıcılar artık SHEIN Exchange platformuna erişebilecek ve bu platform daha sonra Birleşik Krallık ve Almanya’da da kullanıma sunulacak.

SHEIN uygulaması üzerinden doğrudan erişim imkanı sağlayan SHEIN Exchange özelliği, kullanıcıların daha önce satın aldıkları ürünleri kolayca listelemelerini sağlayan basit bir arayüz sunar. Satışa çıkarmak istenen ürünlerin yanındaki “sat” butonu ile ürün listeleme işlemi hızlı ve kolay bir hale gelir. Aynı şekilde, ikinci el stil arayışında olan SHEIN müşterileri, platformdaki arama ve filtreleme araçlarını kullanarak daha hedeflenmiş arama sonuçlarına ulaşabilirler.

SHEIN Exchange platformunun Avrupa ve Birleşik Krallık’taki genişlemesi, Ekim 2022’de ABD’de başlatılan ikinci el platformunun ardından geliyor. Platform, lansmanından bu yana yeni kullanıcı ve listelemeler çekmeye devam etti. 2023 yılında ABD’de SHEIN Exchange platformuna 4.2 milyon yeni kullanıcı kaydoldu ve 95.000 benzersiz satıcı tarafından 115.000’den fazla ikinci el ürün satışa sunuldu.

SHEIN Sürdürülebilirlik Direktörü Caitrin Watson, “Dünya Dairesel Tekstiller Günü topluluğunun bir üyesi olarak, 2050 yılına kadar tamamen dairesel bir tekstil geleceğine ulaşmak için yapılacak çok iş olduğunu biliyoruz. SHEIN, geri dönüştürülmüş ve kurtarılmış malzemelerin kullanımını artırarak ve ürünlerimizin ömrünü uzatacak platformlar ve programlar tasarlayarak dairesel uygulamaları iş modelimize entegre etmeye devam ediyor.” dedi.

Watson ayrıca, “SHEIN Exchange platformumuzu Avrupa ve Birleşik Krallık’a genişleterek, küresel müşteri topluluğumuza ikinci el alışveriş yapmanın çevresel faydalarını teşvik ederek, dairesel ekonomiye kolayca katılma yolları sunmayı umuyoruz. SHEIN Exchange’i yeni pazarlara genişletirken, kullanıcı geri bildirimlerini toplamaya ve bu programı geliştirmek ve platformda kullanıcı deneyimini iyileştirmek için yollar bulmaya devam edeceğiz.” diye ekledi.

Eylül 2023’te gerçekleştirilen bir dizi çalışmada, SHEIN müşterileri günlük yaşamlarında dairesel uygulamaları entegre etme konusunda güçlü bir istek gösterdiler. Giyim bağışı ve çevrimiçi eşler arası ikinci el satış, katılımcıların dairesel moda ekosistemine katılma yolları olarak en çok tercih ettikleri yöntemler oldu.

Çalışma sonuçları ayrıca, Birleşik Krallık, Fransa, Almanya ve Brezilya’daki katılımcıların neredeyse yarısının, sürdürülebilirlik ve dairesel modaya olan ortak bağlılıkları nedeniyle çevrimiçi ikinci el giyim satın almaya motive olduğunu gösterdi. Bu çalışmalar, ABD, Brezilya, Meksika, Birleşik Krallık, Fransa ve Almanya’da toplam 3.500 müşteriyle gerçekleştirildi.

 

SHEIN’in SHEIN Exchange platformunu Avrupa ve Birleşik Krallık’a genişletmesi, ikinci el moda pazarında önemli bir adım olarak değerlendirilebilir. Bu girişim, çevresel sürdürülebilirlik ve dairesel ekonomi ilkelerine olan bağlılığını gösterirken, müşterilere daha çevre dostu alışveriş seçenekleri sunuyor. Kullanıcı geri bildirimlerine önem veren ve bu doğrultuda platformunu sürekli geliştiren SHEIN, moda endüstrisinde yenilikçi yaklaşımlar sergilemeye devam ediyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir