Kripto

Plan B Yaz Okulu projesinin sonuçları paylaşıldı

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 14 Ağustos 2023
  • Okuma süresi: 4 dakika
Plan B Yaz Okulu projesinin sonuçları paylaşıldı

Tether, Plan ₿ Yaz Okulu eğitim programını tamamladı.

Tether, İsviçre Lugano merkezli Plan ₿ Yaz Okulu kapsamında on günlük süre boyunca ana akımda blockchain kabulünü ve kripto geliştirmeyi yaygınlaştırmak amacıyla geliştirdiği yenilikçi eğitim programını tamamladı.

Piyasa değerine göre en büyük stablecoin’e (USD₮) güç veren blockchain özellikli platformu işleten teknoloji şirketi Tether Operations Limited (Tether) ve İsviçre’nin Lugano şehri iş birliğiyle Yıllık Plan ₿ Yaz Okulu programının ikincisini başarıyla tamamlandı. Bitcoin eğitimini erişilebilir kılmak adına tasarlanan on günlük yoğun program, Lugano Belediyesi ve saygınlığıyla bilinen üç farklı (Franklin University Switzerland (FUS), Università della Svizzera Italiana ve University of Applied Sciences and Arts of Southern Switzerland) İsviçre üniversitesi ortaklığıyla gerçekleştirildi.

Bu yılki programın en önemli bölümü, finansal özgürlüğün kilidini açma ve ifade özgürlüğünü savunma konusunda önemli rol oynayan Bitcoin ve P2P teknolojileri etrafında şekillendi. Kodlama alanında çok az deneyimi olan veya hiç deneyimi olmayıp blockchainin temellerine ilgi duyanlara yönelik ciddi eğitimler verildi.

 Katılımcılar bir dizi konuyu masaya yatırdı

Yeni başlayanlara yönelik tasarlanan Satoshi müfredatı ve ileri düzey kodlama eğitimiyle ilgili yapıların P2P ağlar üzerine nasıl inşa edileceğini öğrenmeyi arzulayan öğrencilere destek sağlanırken, bu kapsamda Pear müfredatı da öğrencilere sunuldu. Katılımcılar, program süresi boyunca derinlemesine Bitcoin incelemeleri, Lightning Network, stablecoin’ler, P2P teknolojileri, madencilik, blockchain analizi, düzenleme ve kişisel gözetim de dahil olmak üzere bir dizi ilgi çekici konuyu masaya yatırdı. Bu doğrultuda hazırlanan eğitimlerle kapsamlı ve sürükleyici bir öğrenme deneyimi sunmak amaçlandı.

“Eğitim sürecimiz, blockchain’in yaygın kabulüne yönelik kritik bir adım”

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Tether CTO’su Paolo Ardoino“Kampımızın ikinci yılını derin bir başarıya dönüştürmek adına 28 ülkeden yaklaşık 80 öğrenciyi ağırlamış olmaktan dolayı gururluyuz. Eğitim sürecimiz, blockchain’in yaygın kabulüne yönelik kritik bir adım. Öğrencilerin P2P prototipler geliştirmelerinin yanı sıra Bitcoin ve P2P teknolojilerin, finansal özgürlüğe potansiyel etkilerini fark etmelerine ve bu konudaki anlayışlarını derinleştirmelerine tanık olmak ciddi anlamda özel bir deneyimdi.” dedi.

“Gelecek yıl yeni öğrencilere ev sahipliği yapmayı dört gözle bekliyoruz”

Plan ₿ Yaz Okulu’nda böylesi yenilikçi bir öğrenci grubunu ağırlamaktan onur duyduklarını belirten Lugano Belediye Başkanı Michele Foletti, “Bu önemli etkinlik, Lugano’nun Avrupa’nın kripto ve blockchain eğitim merkezi statüsünü daha da pekiştirdi. Öğrencilerin buradaki bilgi kazanımları, dünya çapında blockchain kabulünü ve gelişimini daha ileri taşımaya katkı sağlayacak. Bu sebeple, gelecek yıl yeni öğrencilere ev sahipliği yapmayı dört gözle bekliyoruz.” diye konuştu.

Kazanan ekip 5000 USD₮ değerindeki büyük ödülün sahibi oldu

Tether’den Paolo Ardoino, Blockstream’den Adam Back, Zuckbucks’tan Giacomo Zucco dahil olmak üzere sektörün en parlak beyinlerinin derslerde yer aldığı programın eğitim kısmı dokuz günde tamamlandı. Ardından 11 takım arasında düzenlenen Final Pitch Yarışması ile sona gelindi.  Takımlar 9000 USD₮ ödül havuzu için, kurs süresince geliştirilen yenilikçi Bitcoin ve P2P projeleri aracılığıyla kabiliyetlerini ve yaratıcılıklarını sergiledi.

Yarışmanın birincisi Kredo takımı oldu. Faturaları bölmek için P2P tabanlı bir uygulama olan projeleri hem jüri üyeleri hem de izleyicileri etkilemeyi başardı. Uygulama, Bitcoin’in akıllıca kullanılmasıyla yaygın transfer ve para birimi sorunlarını çözerek kullanıcılara sorunsuz ve verimli bir deneyim sağladı. Kredo Ekibi, 5000 USD₮ değerindeki büyük ödülün sahibi oldu.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir