Kripto

PENDLE, yükselişe geçti

Avatar
  • 30 Ocak 2024
  • Okuma süresi: 2 dakika
PENDLE, yükselişe geçti

PENDLE, artırılmış ödüller ve Kelp Milleri ile rsETH lansmanlarının ardından yükselişe geçti.

Bybit’in Hazırladığı “Global Finans ve Kripto Para Piyasasındaki Önemli Gelişmeler” bülteni bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz.

Bybit tarafından hazırlanan güncel bülten, finans ve kripto para piyasasındaki son gelişmeleri içeriyor. Geçtiğimiz hafta, SPX endeksinin %0,59 artış gösterdiği ve ABD Hazinesi’nin beklenenden düşük borçlanma açıklamasının yapıldığı bildiriliyor. Bu hafta, İngiltere ve ABD’de gerçekleşecek faiz oranı toplantıları, ABD istihdam verileri, Çin ticari faaliyetleri, Avrupa enflasyonu ve şirket kazanç raporları gibi global finans için kritik öneme sahip olayların yanı sıra, Orta Doğu ve ABD’yi ilgilendiren önemli siyasi gelişmeler de piyasalar üzerinde etkili olacak.

Kripto para piyasasında ise Bitcoin ve Ether’in son 24 saatte sırasıyla %2,90 ve %1,94 oranında değer kazandığı belirtiliyor. Bugünün en dikkat çekici şirketi olarak Pendle Finance (PENDLE) öne çıkıyor. Pendle, Ethereum üzerinde bir DeFi protokolü olarak, Kelp DAO tarafından desteklenen rsETH ve Üçlü Kelp Milleri ile %8,3’lük bir artış kaydetti.

Pendle Finance, kullanıcılara anapara ve getiri tokenleri ile gelecekteki varlık getirilerini alıp satma imkanı sunuyor. Kelp DAO tarafından sunulan rsETH, kullanıcılara üç kat Kelp Mili, Likidite Sağlayıcıları için birden fazla ödül ve PT alıcıları için sabit getiri seçeneği gibi avantajlar sağlıyor. Ödüller, bonus EigenLayer puanları ve yerel puanlarla Kelp DAO’nun Kontrol Panelinde izlenebilecek. Ayrıca, YT sahiplerine ve LP’lere ek airdroplar dağıtılıyor.

Mantle Journey Season Alpha’nın 15 Ocak 2024’te sona ereceği ve 25.000.000 $MNT ödül havuzunun dağıtımı planlandığı duyuruldu. Kullanıcıların ve protokollerin ödüllere uygunluk kriterleri, Sybil ve bot kontrolleri, en az 200 MJ Miline sahip olma ve sosyal onayları tamamlama gibi şartlara bağlı. Ödül talepleri 29 Ocak – 28 Şubat 2024 tarihleri arasında açık olacak. Protokollerin ödüllerinin %50’si protokol ekiplerine gidecek ve %50’si gelecekteki kullanıcı teşvikleri için ayrılacak. Bu gelişmeler, kripto para piyasasında önemli hareketlere yol açabilir ve yatırımcılar için yeni fırsatlar sunabilir.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir