Fintekler

Paynet, Rekor Büyümeyle Yoluna Devam Ediyor

Avatar
  • 21 Şubat 2024
  • Okuma süresi: 4 dakika
Paynet, Rekor Büyümeyle Yoluna Devam Ediyor

Paynet, Finansal Dijital Dönüşümde Rekor Büyümeyle Yoluna Devam Ediyor.

Türkiye’nin fintek sektöründe öncü bir rol oynayan Paynet, finansal süreçleri dijitalleştirmeye yönelik yenilikçi çözümler sunarak 2023 yılında işlem hacminde önemli bir artış kaydetti. Firma, geçen yıla oranla işlem hacmini iki katına çıkardığını ve 2 milyon işlem ile 37,5 milyar TL’lik bir hacme ulaştığını duyurdu.

2024 vizyonunu genişleten Paynet, PayPOS, Tedarikçi Ödemeleri, Açık Bankacılık ve PayKredi gibi platformları aracılığıyla Türkiye’deki 32 binin üzerinde işletmenin dijital dönüşümüne öncülük ediyor. Ekonomik dalgalanmalar ve piyasadaki zorluklara rağmen Paynet, işlem hacmi ve iş gücü büyümesinde istikrarlı bir artış gösteriyor. Şirket aynı zamanda Genç Yetenek Programı ile sektöre yeni mezun yetenekler kazandırmaya devam ediyor.

Bayi ve distribütör ağlarını dijitalleştirme konusunda çözümler sunan Paynet, B2B sektöründe katma değer yaratma misyonunu sürdürüyor. Özellikle üretim ve dağıtım kanallarına sahip kurumsal firmaların işletmelerinde Paynet çözümlerine duyulan ilgi, geçmiş yıllarda olduğu gibi 2023’te de artarak devam etti.

Paynet Genel Müdürü Onur Ertürk, firmanın kartlı ödemelerin ötesinde farklı finansal ihtiyaçlara yanıt verebilecek bir yapıya dönüştüğünü ve 2023’teki büyümeyle hedeflerini aştıklarını belirtti. Paynet, küçük ve büyük tüm işletmelere finansal destek sağlayarak sektöre değer katmaya odaklanıyor.

Paynet, nakit akışlarını hızlandırmayı hedefliyor

2024 yılında Paynet, daha fazla finansal hizmet sunarak üye iş yerlerinin maliyetlerini düşürmeyi ve nakit akışlarını hızlandırmayı hedefliyor. Ayrıca, tüketici kredilerine ek olarak ticari kredileri de portföyüne ekleyerek hizmet çeşitliliğini artıracak. Açık Bankacılık ve yapay zeka destekli veri hizmetleri ile işletmelere daha geniş seçenekler sunmayı planlayan Paynet, kartlı ödemeler dışındaki işlemlere çözümler bularak nakit akışındaki engelleri ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

Yapay zekanın giderek daha fazla önem kazandığı bir dönemde Paynet, 2024 yılı için finansal işlemlerde yapay zeka kullanımına yönelik stratejiler geliştiriyor. Firmanın UI/UX projesi de bu yıl sonuçlarını vermeye başlayacak ve işletmelere sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sunacak.

Paynet Genel Müdürü Onur Ertürk, 2021’den itibaren Paynet’in sadece kartlı ödemelere aracılık eden bir platformdan farklı finansal ihtiyaçlara cevap verebilen bir yapıya dönüştüğünü belirtti. 2023’te hedeflerin üzerinde bir büyümeyle işlem hacmini iki katına çıkardıklarını ve küçükten büyüğe her türlü işletmeye finansal destek sunduklarını vurguladı. Ayrıca, yılın ilk yarısındaki zorlu koşullara rağmen bu desteği sürdürdüklerini ve büyümeye odaklandıklarını dile getirdi.

Paynet, ürün ve hizmet portföyünü hızla genişletmeye devam ediyor. Şirket, 2024 yılında daha fazla finansal hizmet sunmayı, üye iş yerlerinin maliyetlerini azaltmayı ve nakit akışlarını hızlandırmayı amaçlıyor. Paynet, 2023 yılında sunulmaya başlanan tüketici kredisi seçeneklerine ek olarak 2024 yılında ticari kredi hizmeti de sunmaya başlayacak. Açık Bankacılık hizmetlerine yeni özellikler eklenirken yapay zeka ile desteklenen yeni veri hizmetleriyle işletmelere daha fazla seçenek sunulacak. 2024 yılında, Paynet, işlem hacmini artırmaya devam etmeyi ve kartlı ödemeleri kullanmayan işletmelere çözümler sunarak nakit akışındaki tıkanıklıkları gidermeyi öngörülüyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir