Fintek

payabl. Kıbrıs’ta EMI Lisansı Aldı

Avatar
  • 26 Ocak 2024
  • Okuma süresi: 3 dakika
payabl. Kıbrıs’ta EMI Lisansı Aldı

payabl. Kıbrıs’ta EMI Lisansı Aldı. Lisans, payabl.’a Avrupa Genelinde Genişlemenin Yolunu Açıyor.

Avrupa ödeme çözüm sağlayıcısı payabl., Kıbrıs Merkez Bankası’ndan bir Elektronik Para Kurumu (EMI) lisansı aldı.

Bu lisans, hızla genişleyen müşteri kitlesinin dinamik ihtiyaçlarına uyum sağlama konusundaki taahhüdünde payabl. için dönüm noktası anlamına geliyor. 2011 yılına dayanan operasyonları ve daha önce bir Ödeme Kurumu lisansına sahip olan payabl., Avrupa finans sektöründe eksponansiyel büyüme ve gelişmiş bir konum hedefliyor.

Küresel Hizmetlerin Genişletilmesi

Yeni alınan EMI lisansı, payabl.’ın ödeme hizmetlerini EEA genelinde genişletmesini sağlayarak, Avrupa ve İngiltere’de 500’den fazla mevcut müşteri tabanına ek değer katıyor.

payabl.’ın Grup CEO’su Ugne Buraciene şunları belirtti: “Büyüme yolculuğumuzu sürdürmeye hazırız, Hollanda’da bir EMI lisansı almak ve diğer pazarları da keşfetmeye başlamak gibi iddialı planlarımız var. Ancak hedeflerimiz sadece lisanslarla sınırlı değil. Temelde, müşterilerimize en yüksek kalitede hizmet sunmaya odaklanmış çeşitli ve yetenekli bir ekip oluşturmaya adanmış durumdayız.

Bu lisansı almak, tüccarlar için hizmetleri konsolide eden ve iş büyümelerini sağlamak için çevik, kişiselleştirilmiş ve yenilikçi finansal hizmetlere erişim sunmayı amaçlayan yeni platformumuz payabl.one’un daha da geliştirilmesine de yardımcı oluyor.”

payabl. ile ortaklık yapan tüccarlar, EMI lisansının yeni hizmetlerin tanıtılmasını sağlamasıyla olumlu bir değişim yaşayacak, tek bir sağlayıcı aracılığıyla kapsamlı bir platform sunulacak. Şirkete göre, bu gelişme mevcut e-bankacılık platformunda kullanıcı deneyimini akıcı hale getiriyor ve tüccarlar için daha büyük verimlilik ve kolaylık yolları açıyor.

Çeviklik ve Uyum

payabl., EMI lisansının şirketin yeniliklere olan bağlılığını ve yeni çözümler geliştirme konusunda şirkete esneklik kazandırdığını belirtti. Ayrıca, bu lisans, biyometrik tanımlamanın PSD2 düzenlemelerine uygun olarak entegrasyonu da dahil olmak üzere, düzenleyici standartlara uyumu sağlıyor.

Ayrıca, bu platform tüccarlar için hizmetleri konsolide etmeyi amaçlıyor, iş büyümelerini teşvik etmek için çevik, kişiselleştirilmiş ve yenilikçi finansal çözümler sunuyor.

Geçen yıl, Finance Magnates London Summit’te (FMLS:23) Buraciene, izole ödeme sistemlerinin sorununu ele aldı. Farklı sistemleri bağlayan ve paraların sınırlar arası hızla hareket etmesini sağlayan platformların kullanımını desteklediğini belirtti.

Buraciene şunları söyledi: “Güvenilirlik, itimat ve şeffaflık çok önemli. Ne kadar şeffaf olursak, son kullanıcılardan o kadar çok benimseme göreceğiz.”

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir