Fintekler

Papel, 2024’te Türkiye’deki faaliyetlerine hız kazandıracak

Avatar
  • 13 Şubat 2024
  • Okuma süresi: 2 dakika
Papel, 2024’te Türkiye’deki faaliyetlerine hız kazandıracak

Papel, 2024 yılı hedefleri doğrultusunda Türkiye’deki faaliyetlerini genişletme ve hızlandırma planlarını açıkladı.

Elektronik para kuruluşlarından Papel, 2024 yılı hedefleri doğrultusunda Türkiye’deki faaliyetlerini genişletme ve hızlandırma planlarını açıkladı. 6493 Sayılı Kanun kapsamında 2022 yılında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) kararı ile faaliyete geçen Papel, fintek sektöründe öncü bir rol oynamayı hedefliyor.

Temmuz 2023’te TCMB’nin onayı ile lisans yetkilerini genişleten Papel, ödeme hizmetleri kapsamında açık bankacılık hizmetlerini de bünyesine katarak kullanıcılarına daha geniş bir hizmet yelpazesi sunmayı amaçlıyor. Bankalararası Kart Merkezi (BKM) üyeliği ile sektördeki yerini sağlamlaştıran şirket, ödeme ve para transferi işlemlerini her saat gerçekleştirebilme imkanı sunuyor.

Papel, güçlü sermaye yapısı ve nitelikli insan kaynağı ile piyasada sağlam bir temel üzerine kurulu olarak, kullanıcılarının ödeme deneyimlerini daha hızlı ve kolay hale getirecek yenilikçi adımlar atmaya devam ediyor. Kullanıcılarına para transferi, harcamaları bölüştürme, fiziksel ve sanal ön ödemeli kart kullanımı gibi bir dizi modern finansal hizmet sunan Papel, günlük ihtiyaçlar için güvenli ve hızlı ödeme çözümleri sağlıyor.

Ayrıca, Papel’in açık bankacılık hizmeti sayesinde kullanıcılar, farklı bankalardaki hesaplarını tek bir platform üzerinden görüntüleyebilir ve yönetebilir, bu da bütçe yönetimini kolaylaştırıyor. PCI DSS sertifikası ile güvenlik konusundaki üst düzey yetkinliğini pekiştiren Papel, işletmelere yönelik olarak da sanal POS, fiziki POS, soft POS ve Papel ile Öde gibi entegrasyon çözümleri sunarak B2B faaliyetlerini genişletmeyi hedefliyor.

Papel İşletme Paneli’nin bu yıl içinde aktif hale gelmesi bekleniyor. Bu panel ile işletmeler, mağaza ve ekip yönetimi, anlık veri takibi gibi işlemleri daha hızlı ve etkin bir şekilde gerçekleştirebilecek. Papel, yenilikçi çözümleri ve genişletilmiş hizmet yelpazesi ile Türkiye’deki finansal hizmetler sektöründe yeni bir dönemi başlatmayı amaçlıyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir