Kripto

OKX, 15. Rezerv Kanıtı Raporunu Yayımladı

Avatar
  • 31 Ocak 2024
  • Okuma süresi: 2 dakika
OKX, 15. Rezerv Kanıtı Raporunu Yayımladı

Web3 ekosistemi ve kripto borsası liderlerinden OKX, Üst Üste 15. Rezerv Kanıtı Raporunu Yayımladı.

Web3 ekosistemi ve kripto borsası liderlerinden OKX, bugün üst üste 15. kez yayımladığı Aylık Rezerv Kanıtı (Proof of Reserves – PoR) raporunu duyurdu. Rapora göre, platformda kullanıcıların varlıkları 14.9 milyar USD değerinde temel varlıklar ve %104 ortalama temel varlık rezerv oranı ile güvence altına alınmış durumda. Ayrıca, bu raporda ilk defa Bitcoin Cash (BCH) varlıkları da yer alıyor.

OKX, 15. Rezerv Kanıtı Raporunu Yayımladı

OKX’in PoR raporu, BCH dâhil olmak üzere platformda en yaygın kullanılan varlıkların rezerv oranlarına ilişkin detaylı veriler sunuyor: BTC, ETH, USDT, USDC, XRP, DOGE, SOL, OKB, APT, DOT, ELF, EOS, ETC, FIL, LINK, LTC, OKT, PEOPLE, TON, TRX ve UNI gibi kripto para birimleri bulunuyor.

Raporda belirtildiği üzere, OKX tüm varlıklar için %100’ün üzerinde bir rezerv oranı koruyarak kullanıcı varlıklarının tamamen desteklendiğini garantiliyor. Şirketin belirtilen temel varlıklar için mevcut rezerv oranları şöyle sıralanıyor:

  • BTC için %102
  • ETH için %104
  • USDT için %104
  • USDC için %104

OKX Ticari Faaliyetlerden Sorumlu Yöneticisi Lennix Lai, Rezerv Kanıtı (PoR) programının şeffaflık ve güven simgesi haline geldiğini ve aylık raporların düzenli olarak yayımlanmaya devam edeceğini, kullanıcı geri bildirimlerinin dikkate alınarak endüstrinin en iyi uygulamalarının benimseneceğini belirtti. Lai, OKX’in kripto alanındaki dönüşüme öncülük ettiğini ve güven temelli bir sistem inşa etmekten gurur duyduğunu ifade etti.

OKX, Rezerv Kanıtı’nda kullanıcıların geri bildirimleriyle bir takım güncellemeler ve iyileştirmeler yaptı. Nisan 2023’te, kullanıcıların borsanın ödeme gücünü bağımsız olarak doğrulamasına izin veren Sıfır Bilgi ile Ölçeklenebilir Şeffaf Bilgi Argümanları (zk-STARK) teknolojisi PoR sürecine dahil edildi. Ekim 2023’te ise, OKX PoR’un birinci yılını bir video ile kutladı ve videoda sektörün etkili isimleri yer aldı.

Kullanıcılar, OKX’in en güncel Rezerv Kanıtı Raporu’na ve rezerv oranlarına şirketin web sitesi üzerinden erişebilir ve borsanın ödeme gücünü doğrulayabilirler.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir