Kripto

Offchain Labs Arbitrum güvenliğini geliştiriyor

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 4 Ağustos 2023
  • Okuma süresi: 2 dakika
Offchain Labs Arbitrum güvenliğini geliştiriyor

Bybit Global tarafından hazırlanan bültende günün gelişmeleri yer alıyor.

S&P500, yüksek tahvil getirileri ve Apple’dan beklenenden daha zayıf kazanç raporları nedeniyle %0,25 düştü. Daha geniş kripto para piyasası, son 24 saat içinde Bitcoin ve Ethereum’un sırasıyla %0,01 ve %0,13 yükselmesiyle yükseldi. Bugünün en iyi performans göstereni, ağın Singapur’un IMDA TradeTrust Digital Utility ile başarılı bir şekilde entegre olması nedeniyle son 24 saat içinde %15 artış gösteren XDC oldu.

2017 yılında başlatılan XDC Network (XDC), küresel ticaret ve finansa odaklanan, anında blok kesinliği ve birlikte çalışabilirlik için delege edilmiş bir proof-of-stake (XDPoS) mutabakat mekanizması kullanan hibrit bir blok zinciridir. XDC’nin mimarisi akıllı sözleşmeleri, dijitalleştirmeyi, tokenleştirmeyi ve hızlı işlemleri desteklerken küresel finansman boşluklarını da gidermektedir. Kısa bir süre önce XDC, XDC Ticaret Ağını başlatmak için Singapur’un IMDA’sı ile ortaklık kurdu. Bu girişim, MLETR uyumlu dijital ticaret belgelerinin oluşturulmasını ve finanse edilmesini kolaylaştırarak IMDA’nın TradeTrust entegrasyonu aracılığıyla yargı bölgeleri arasında birlikte çalışabilirlik ve izlenebilirlik sunuyor. Ağ ayrıca bu belgeleri finansman için tokenlaştırmayı planlıyor ve halihazırda dünyanın ilk ticaret finansmanı tabanlı değiştirilemez token işlemini gerçekleştirdi.

Ethereum’un katman-2 ölçeklendirme çözümü Arbitrum’un arkasındaki ekip olan Offchain Labs, Bounded Liquidity Delay (BoLD) adlı yeni bir izinsiz doğrulama protokolünü tanıttı. Protokol, kötü niyetli aktörlerin işlem onaylarına müdahale ettiği gecikme saldırılarını önleyerek güvenliği artırmak için tasarlanmıştır. Mevcut protokollerden farklı olarak BoLD, gecikme saldırıları riski olmadan herkesin doğrulayıcı olmasına izin veriyor. Protokol ayrıca tüm anlaşmazlıkları tek bir prosedürle çözmek üzere tasarlanmıştır ki bu da benzersiz bir özelliktir. Ekip, bunun Arbitrum tabanlı zincirler için güvenli, izinsiz doğrulamayı mümkün kılacağını öngörüyor. Offchain Labs, önümüzdeki aylarda BoLD için bir geliştirici test ağı başlatmayı planlıyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir