Fintekler

Moneytolia’da üst düzey bir atama gerçekleşti

Avatar
  • 12 Ekim 2023
  • Okuma süresi: 3 dakika
Moneytolia’da üst düzey bir atama gerçekleşti

Moneytolia’da CFO’luk görevi yapan Sevinç Akpınaroğlu, Moneytolia’nın yeni CEO’su olarak atandı.

 

Fintech Moneytolia’da üst düzey bir atama gerçekleşti. Moneytolia’da CFO’luk görevi yapan Sevinç Akpınaroğlu, Moneytolia’nın yeni CEO’su olarak atandı.

Sevinç Akpınaroğlu, stratejik çalışmalarına ara vermeden devam edeceklerini duyurdu.

Moneytolia’da üst düzey bir atama gerçekleşti. Ekim 2022’den bu yana CFO’luk görevini yürüten Sevinç Akpınaroğlu, Moneytolia’nın yeni CEO’su olarak atandı. Sevinç Akpınaroğlu, ‘Paranın yeni hali’ sloganıyla hizmet veren Moneytolia’nın ürün ve hizmet çeşitliliğinin artırılması ve rekabetçi ürünlerin geliştirilmesi için teknoloji odaklı liderlik yapacak.

 

Moneytolia’nın konumunu emin adımlarla güçlendireceğiz

Moneytolia’nın yeni CEO’su Sevinç Akpınaroğlu görüşlerini şu şekilde belirtti: “Öncelikle Yönetim Kurulumuza bu önemli ve gurur verici görevi güven duyup bana emanet ettikleri için teşekkür ediyorum. Moneytolia, Fintech dünyasında yeni olmasına rağmen oldukça iddialı. Kullanıcılarımızın hayatlarına fayda sağlayacak birçok proje geliştiriyoruz. Tüm bu çalışmaları, sabırsızlıkla ve heyecanla kullanıcılarımızla buluşturmayı hedefliyoruz. Moneytolia’nın Fintech dünyasındaki konumunu emin adımlarla güçlendireceğiz” dedi

 

Sevinç Akpınaroğlu Kimdir?

İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği bölümünden mezun olan Sevinç Akpınaroğlu, 24 yıllık kariyerinin ilk adımlarını Demirbank’ta Kurumsal Pazarlama Analisti olarak attı. 2000 yılında İnterbank’ın Bahçekapı şubesine Kurumsal Pazarlama Yetkilisi olarak atanan Akpınaroğlu, 2002-2004 yılları arasında Bayındırbank’ın Bahçekapı şubesine Kurumsal Pazarlama Yönetmeni olarak çalıştı. 2004-2015 yılları arasında Denizbank’ta sırasıyla Zeytinburnu Şubesi Ticari Pazarlama Yönetmeni, Denizbank Ticari Pazarlama Grubu Bölüm Müdürü, Küçükbakkalköy Şube Müdürü, Pendik Şube Müdürü, Altıyol Şube Müdürü olarak görev yapan Akpınaroğlu, 2015-2018 yılları arasında T-BANK’ta Kartal E-5 Şube Müdürlüğü görevini yürüttü. 2022 yılından bu yana Moneytolia’da CFO’luk görevini yürüten Sevinç Akpınaroğlu, bundan sonra Moneytolia’nın CEO’su görevini üstlenecek.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir